Të gjitha lajmet

PLANI SPANJOLL

LaLiga me plan të rikthimit të shpejtë

LaLiga me plan të rikthimit të shpejtë

30 April, 2020 @0:58

Pas sinjaleve të marra nga qeveria, LaLiga po planifikon rikthimin e shpejtë të garave nga aty ku kanë mbetur ato.

Futbolli në Spanjë u pezullua në mars për shkak të pandemisë coronavirus.

Elita e futbollit ka krijuar planin e detajuar për rikthim së pari në stërvitje e pastaj edhe në ndeshje. Ndërsa qëllimi është që në qershor të nisin ndeshjet e mbetura të stinorit, bën të ditur BBC Sport sot.

Deri në fund të stinorit në LaLiga kanë mbetur edhe 11 xhiro me Barcelonën lidere, me 2 pikë më shumë sesa Real Madridi.

Lojtarët, trajnerët dhe stafi do të testohen para stërvitjeve individuale dhe do të kenë testime ditore.

Në anën tjetër, UEFA ka kërkuar nga të gjitha ligat që deri më 25 maj përfundimisht të tregojnë se si do të përfundojnë stinorin aktual nëse e vazhdojnë, ose të ndërprerjnë duke i dhënë fund asaj në marrëveshje me të gjitha klubet që i kanë nën ombrellë.

MEDIA

Një ndërrim Pjanic - Arthur, i mundshëm

29 April, 2020 @0:55

Numri i ri i italianes Tuttosport bën të ditur se Juventusi është i gatshëm për të hyrë në ndërrim me…

MEDIA TALK

E kërkon PremierLigën

29 April, 2020 @0:31

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi po e kërkon Premier Ligën. E përditshmja sportive turke Fotomaç ka bërë të ditur se…

NGA QEVERIA SPANJOLLE

3 faza në Spanjë, mund të nis në qershor

29 April, 2020 @0:20

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez ka bërë të ditur sonte se shteti ka përcaktuar tre faza për procesin e tejkalimit të…

DO TË DËGJOHEN

LaLiga do të mundësojë që gjatë ndeshjeve të dëgjohen tifozët

22 April, 2020 @22:04

Një ide interesante po qarkullon në LaLiga. Derisa rifillimi i stinorit po planifikohet të bëhet kah fundi i muajit maj,…

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

Të gjitha lajmet nga La Liga