Të gjitha lajmet

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të Kupës, nga votat që i morrën u shpall edhe TOP 10-shja e futbollistëve më të mirë për vitin 2000.

Futbollisti më i mirë i vitit 2000 u bë Besnik Kollari që mori 88 pikë, 10 më shumë sesa Enis Fetahu që doli i dyti në renditje të TOP 10-shes.

Klubi më i mirë KF Prishtina. Trajneri më i suksesshëm Ajet Shosholli. Punëtori më i vyeshëm sportiv Agim Ademi. Gjyqtari më i mirë Ismajl Kosumi.TOP 10 FUTBOLLISTËT E VITIT 2000:

1. Besnik Kollari 88 pikë
2. Enis Fetahu 78 pikë
3. Kushtrim Munishi 64 pikë
4. Sheremet Isufi 38 pikë
5. Elvis Osmani 35 pikë
6. Xhevdet Llumnica 32 pikë
7. Ahmet Beselica 32 pikë
8. Isa Sadriu 23 pikë
9. Naser Jasiqi 21 pikë
10. Uliks Emra 21 pikë

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP GOLASHËNUESIT 1999/2000

Golashënuesit më të mirë të stinorit 1999/2000

5 April, 2020 @23:46

Në sezonin në të cilin Prishtina u bë kampione e parë e pasluftës në Kosovë, kujtojmë edhe listën e golashënuesve…

KAMPIONATI I KOSOVËS 1999/2000

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 1999/00

Foto nga arkivi

5 April, 2020 @23:10

Kampionati i parë i pasluftës në Kosovës kishte nisur mbarë dhe morrën pjesë 18 skuadra në elitë, që atëherë quhej…

FERIZAJ

Katër muaj pa paga!

Foto: KFFerizaji/fb

5 April, 2020 @15:52

Tashmë edhe zyrtarisht skuadra që po lufton për mbijetesë në Superligë, Ferizaji, ka dalë me njoftim se futbollistët nuk kanë…

GARAT EVROPIANE

FFK konfirmoi opsionin që i treti mund të dalë në Evropë

3 April, 2020 @0:06

Coronavirusi po ndikon në çdo gjë, e së fundi sa i përket futbollit, është parë edhe opsioni i mosmbajtjes së…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga