Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

Leeds United po pregaditen për largimin e Bielsas

Foto: Marcelo Bielsa

Leeds United po pregaditen për largimin e Bielsas


20 February, 2021 @19:40

Ekipi i rikthyer këtë sezonë në Premier League pas 16 sezonave, mund të mbetet pa njeriun kryesor që e jetësoi këtë ëndërr.

Goal shkruan se Leeds United janë duke menduar dhe po pregaditen që të mbesin pa trajnerin e tyre Marcelo Bielsa.

Ish-trajneri i Atletico Madrid iu bashkua Leeds në vitin 2018, për t’i rikthyer këtë sezonë në elitën e futbollit anglez. Edhe pse klubi po pregaditen për largimin e tij, bordi shpreson që ai të qëndrojë.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League