Të gjitha lajmet

SHQIP NËPËR BOTË

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

24 September, 2019 @16:22

Lindja dhe zhvillimi i futbollistëve shqiptarë nëpër vendet e ndryshme të Evropës nuk kanë të ndalur!

Një nga të rinjtë “për t’u shikuar” në të ardhmen pritet të jetë edhe 7-vjeçari Leon Bucolli, djaloshi që e ka filluar mjaft mirë karrierën në ligat e grupmoshave të reja në Finlandë.

Bucolli, i lindur në vitin 2012, është pjesë e skuadrës Futura Juniorit në Porvoo të Finlandës, skuadër me të cilën ai po e kalon një sezon fantastik në aspektin personal dhe ekipor.

Në Ligën Opel, ligë të cilën garon skuadra e tij, Bucolli gjatë këtij sezoni ka shënuar plot 78 gola, ndërsa talenti i tij ra në sy në turneun Hesa Cup, turne ky i mbajtur në fillim të muajit korrik. Në këtë turne Bucolli shënoi personalisht plot 36 gola, duke u shpallur lojtari më i mirë i turneut dhe duke e ndihmuar skuadrën e tij që të shpallet kampione e këtij turneu.

 

Gjatë viteve të ardhshme, Leoni pritet të regjistrohet edhe për grupmoshat e përfaqësueses së Finlandës, e më vonë shpresojmë që ta shohim edhe si përfaqësues të Kosovës apo Shqipërisë!

SIVAS 2-1 TRABZON

Avdijaj ia bën sefte në Superligën turke, por ekipi i pafat

Foto: Trabzonspor/fb

23 September, 2019 @22:20

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Donis Avdijaj, ia ka bërë sefte sot me gol për ekipin e tij Trabzonspor në…

FENERBAHÇE 2-1 ANKARAGUCU

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

Foto: Fenerbahçe/tw

21 September, 2019 @21:01

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, është treguar përsëri jetik për ekipin e tij, Fenerbahçe. Pas golit të…

ZLATAN

Ibrahimovic me rekord të ri te LA Galaxy

16 September, 2019 @13:11

Zlatan Ibrahimovic shënoi një hat-trick, për të thyer rekordin e klubit të LA Galaxy për gola në një sezon. Kjo…

NË DISIPLINORE

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

Fotot: FSHF

14 September, 2019 @21:10

Sipas një raporti të shkruar nga L’Equipe, Federata e Futbollit të Francës (FFF) pritet të dënohet nga UEFA, për shkak…

GALATASARAY 1-0 KASIMPASA

Falcao vendos që në ndeshjen e parë

Foto: Galatasaray/fb

13 September, 2019 @21:32

Sulmuesi i posaardhur te Galatasaray nga Monacoja, Radamel Falcao, ka vendosur për fitoren e ekipit të tij, që në debutim.…

Të gjitha lajmet nga International