Të gjitha lajmet

SHQIP NËPËR BOTË

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë

Leon Bucolli, 7-vjeçari me mbi 100 gola në Finlandë


24 September, 2019 @16:22

Lindja dhe zhvillimi i futbollistëve shqiptarë nëpër vendet e ndryshme të Evropës nuk kanë të ndalur!

Një nga të rinjtë “për t’u shikuar” në të ardhmen pritet të jetë edhe 7-vjeçari Leon Bucolli, djaloshi që e ka filluar mjaft mirë karrierën në ligat e grupmoshave të reja në Finlandë.

Bucolli, i lindur në vitin 2012, është pjesë e skuadrës Futura Juniorit në Porvoo të Finlandës, skuadër me të cilën ai po e kalon një sezon fantastik në aspektin personal dhe ekipor.

Në Ligën Opel, ligë të cilën garon skuadra e tij, Bucolli gjatë këtij sezoni ka shënuar plot 78 gola, ndërsa talenti i tij ra në sy në turneun Hesa Cup, turne ky i mbajtur në fillim të muajit korrik. Në këtë turne Bucolli shënoi personalisht plot 36 gola, duke u shpallur lojtari më i mirë i turneut dhe duke e ndihmuar skuadrën e tij që të shpallet kampione e këtij turneu.

 

Gjatë viteve të ardhshme, Leoni pritet të regjistrohet edhe për grupmoshat e përfaqësueses së Finlandës, e më vonë shpresojmë që ta shohim edhe si përfaqësues të Kosovës apo Shqipërisë!


FENERBAHÇE

Kemal Ademi huazohet

International

Kemal Ademi huazohet

01/02/21 @ 08:31

TURQIA

Cenk Tosun largohet nga Premier League, kthehet në Turqi

International

Cenk Tosun largohet nga Premier League, kthehet në Turqi

31/01/21 @ 23:10

TURQIA

Fenerbahçe transferon yllin e kampionit

International

Fenerbahçe transferon yllin e kampionit

31/01/21 @ 23:07

TURQIA

Galatasarayi me dy përforcime

International

Galatasarayi me dy përforcime

31/01/21 @ 22:40

BESIKTAS - TRABZONSPOR

Besiktasi humb derbin dhe vendin e parë

International

Besiktasi humb derbin dhe vendin e parë

31/01/21 @ 22:13

GENTIAN SELMANI

Dje u transferua, sot debuton

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dje u transferua, sot debuton

31/01/21 @ 18:24

SHQIP NË BOTË

Abrashi debuton për Baselin

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Abrashi debuton për Baselin

31/01/21 @ 18:13

TRANSFER

Donis Avdijaj transferohet në Qipro

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Donis Avdijaj transferohet në Qipro

31/01/21 @ 16:22

TRANSFER

Zejnullahu transferohet në Sllovaki

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zejnullahu transferohet në Sllovaki

31/01/21 @ 13:31

MIQËSORE

11-shja e Prishtinës ndaj Koronës

FFK Superliga/International

11-shja e Prishtinës ndaj Koronës

31/01/21 @ 12:25


Të gjitha lajmet nga International