Të gjitha lajmet

UNION BERLIN - BAYERN MÜNCHEN

Lewandowski 40, lideri s’gabon në kryeqytet

Lewandowski 40, lideri s’gabon në kryeqytet

17 May, 2020 @19:51

Lideri i Bundesligës gjermane dhe skuadra pakrahasimisht më e madhe në Gjermani, Bayerni i Mynihut, me fitore e ka mbyllur ndeshjen e parë pas rikthimit të futbollit, që siç dihet u ndërpre për rreth 2 muaj për shkak të pandemisë së mirënjohur COVID-19.

Në takimin e luajtur në kryqytet, bavarezët sot e mposhtën 0-2 Unionin e Berlinit.

Robert Lewandowski në minutën e 40’ nga pika e bardhë ia dha mysafirëve golin e epërsisë fillestare, gol i cili për polakun ishte i 40-ti këtë sezon në të gjitha garat. Këtë shifër ai po e arrin për të pestin sezon me radhë, një statistikë mbresëlënëse.

Më pas, Bayerni e menaxhoi mirë ndeshjen dhe fitoren e vulosi me golin e francezit Benjamin Pavard (80’), i cili shënoi me kokë pas një krosimi të gjermanit Kimmich.

Kështu, me fitoren e shënuar sot Bayerni (58 pikë) tashmë ka 4 pikë më shumë se Dortmundi (54 pikë), ndjekësi më i afërt në luftën për titullin kampion.

KOLN 2-2 MAINZ

Rexhbeçaj pa ndikim sot, Mainz rikthehet

Foto: Bundesliga.de

17 May, 2020 @17:31

Futbollistët e Kölnit përkundër se kishin epërsi solide prej 2-0 pas 60 minutash lojë, me futjen e nigerianit të huazuar…

UNION BERLIN - BAYERN

Union Berlin vs. Bayern München, 11-shet startuese

17 May, 2020 @17:24

Në ditën e dytë pas rikthimit të futbollit në Gjermani, Bayerni udhëton në Berlin për t’u ndeshur me Union Berlinin. …

SPIELTAG @ BUNDESLIGA 2

Lideri ndalet, Hamburg kap pozitën e dytë

Foto: HSV/fb

17 May, 2020 @15:40

Pas dueleve të fundit të Bundesligës 2 të zhvilluara në ora 13:00, lideri i ligës Arminia Bielefeld ka dështuar në…

KOLN - MAINZ 11s

Koln - Mainz, 11-shet zyrtare

Foto: FCKoln/tw

17 May, 2020 @15:24

Në ditën e dytë të xhiros XXVI të Bundesligës, ia nisim me përballjen Koln - Mainz. KOLN: Horn; Shcmitz,…

DUELI SHQIP

Valon Berisha i pafat, Fortuna me pikë shprese

Foto: Fortuna/tw

16 May, 2020 @18:00

Rerezentuesi i Kosovës Valon Berisha ka qenë i pafat sot, pasi që në dy raste që ka pasur për ekipin…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga