Të gjitha lajmet

INICIATIVA WE KICK CORONA

Lewandowski jep 1 milionë euro për luftimin e coronavirusit

Lewandowski jep 1 milionë euro për luftimin e coronavirusit

21 March, 2020 @20:43

Ylli polak i Bayern Munchenit, Robert Lewandowski, ka kontribuuar me 1 milionë euro në luftën kundër coronavirusit.

Bashkëlojtarët e tij nga ekipi, Leon Goretzka dhe Joshua Kimmich kanë themeluar fondin “We Kick Corona” dhe kanë bashkëkontribuuar me 1 milionë euro.

Krahu i Manchester Cityt, Leroy Sane, gjithashtu ka kontribuuar me një shumë të konsiderueshme në këtë fondacion, ndërsa në deklaratën e tij për Bild, Lewandowski ka thënë:

“Të gjithë jemi të vetëdijshëm për situatën që po kalon bota. Sot të gjithë luajmë në një ekip. Të jemi të fortë dhe të fitojmë edhe këtë betejë. Nëse dikujt mund t’i ndihmojmë, le ta bëjmë këtë.”

Deri tash fondacioni “We Kick Corona” ka kaluar shifrën prej 2.5 milionë eurove.

FALIN RROGAT

Futbollistët e Gladbachut falin rrogat për të ndihmuar klubin

20 March, 2020 @15:13

Futbollistët e ekipit të Bundesligës, Borussia Monchengladbach kanë ofruar pagat e tyre për t’i ndihmuar klubit, ruajtjes së vendeve të…

CORONAVIRUS

Pezullohet edhe Bundesliga

13 March, 2020 @17:29

E pashmangshmja ndodhi edhe në Gjermani. Edhe pse planifikohej që ndeshjet e kësaj fundjave të luheshin pa shikues e më…

FORTUNA DUSSELDORF 3-3 HERTHA BERLIN

Valon 74min, Fortuna çon poshtë epërsinë 3 golëshe!

Foto: HerthaBSC/fb

28 February, 2020 @22:38

Fortuna Dusseldorf ku mesfushori i Kosovës Valon Berisha është startues dhe sot luajti për 75 minuta, ka shpërdoruar mundësinë e…

FC BAYERN MÜNCHEN

Fiton ndeshjen, humbë liderin

26 February, 2020 @17:41

Ende pa kaluar 24 orë nga fitorja bindëse në Londër, skuadra e Bayernit merr lajme negative. Për shkak të…

PASDITJA NË BUNDESLIGË

Valoni e Elvisi fitojnë, Miloti mposhtet

Foto: bundesliga.de

22 February, 2020 @18:47

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e orës 15:30 në Bundesligë sot, ndërsa ekipet ku luajnë lojtarët tanë janë duke luftuar…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga