Të gjitha lajmet

FERONIKELI - DRITA

Lideri shkelë kampionin

Foto: FeronikeliFC.com

Lideri shkelë kampionin

11 May, 2019 @18:27

Feronikeli është treguar i pamëshirshëm ndaj Dritës sot në përballjen që u zhvillua në Rexhep Rexhepi.

Ekipi i Zekirija Ramadanit ka nisur ndeshjen shpejt dhe me golin e Kastriot Rexhës në minutën e 33 të ndeshjes, ka shkuar qetë në pushim të pjesëve.

Feronikeli

Në pjesë të dytë Drita ra tërësisht nga loja dhe Feornikeli shënoi pa ndalë. Ka qenë Jean Careoca Da Silva që shënoi për 2-0 (47’). 

Drita u këndell në minutat në vazhdim dhe duke mbajtur topin uli epërsinë kur Fillonit Shaqiri shënoi për 2-1 (63’).

TABELA AKTUALE

Por kjo ishte e tëra nga gjilanasit që janë kampion në fuqi dhe po i jetojnë ditët e fundit si kampion, pasi që shpejt do të kuptohet i riu.

Kastriot Rexha përsëri shënoi, kur qëlloi portën kundërshtare nga afërsia për 3-1 (74’), ndërsa Mendurim Hoti shënoi për 4-1 (84’) pas asistimit të Da Silvas për përfundimtaren e ndeshjes.

Dy xhiro para fundit Feronikeli ka 74 pikë, 2 më shumë sesa Prishtina ndjekëse. Përndryshe kjo është fitorja e gjashtë me radhë për Feronikelin që prej humbjes befasuese nga Ferizaji më 17 prill.

Xhiron që vjen, Feronikeli do të ketë punë të vështirë ndaj Llapit. Ndërsa Drita pret Flamurtarin.

PAS PËRPLASJES

Valmir Veliu është mirë

12 May, 2019 @1:07

Futbollisti i ri i Llapit, Valmir Veliu, pas përplasjes kokë më kokë me Diar Miftarajn e Prishtinës sot gjatë derbit…

ARDIAN NUHIU

Gabimi i parë, vendosi

12 May, 2019 @0:47

Trajneri i ekipit kampion në fuqi të Kosovës, Drita, Ardian Nuhiu, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Feronikelit sot…

ZEKIRIJA RAMADANI

Mbeten edhe dy finale

TOPSPORTI/Arkiv

12 May, 2019 @0:35

Trajneri i Feronikelit, Zekirija Ramadani, pas fitores së sotme ndaj Dritës ka thënë që ekipi i tij ka gjetur shpejt…

TAHIR BATATINA

Referimi skandaloz, Llapi s’mund të luajë kundër 16 vetave

12 May, 2019 @0:07

Në deklaratën e tij pas ndeshjes, trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka qenë kritik ndaj referëve. Ai ka thënë…

MIREL JOSA

Nuk shoh si luajnë kundërshtarët

TOPSPORTI/ Arkiv

11 May, 2019 @23:57

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josab, në deklaratën e tij për media pas ndeshjes së fituar ndaj Llapit 1-0 ka thënë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga