Të gjitha lajmet

PRIZREN

Liria prezanton Gjerajn dhe dy përforcime tjera

Liria prezanton Gjerajn dhe dy përforcime tjera

31 January, 2020 @13:49

Ish kapiteni i bardhezinjëve nga Prizreni, Robert Gjeraj, sot edhe zyrtarisht është bërë pjesë e Lirisë - ka bërë të ditur klubi prizrenas.

TABELA AKTUALE

Ndër të tjera, përveç Gjerajt, që me përvojën e tij pritet t’i ndihmojë Lirisë në rrugëtimin e tyre drejt Superligës, ekipi ka prezantuar edhe dy lojtarë shtesë.

a

Fjala është për Uran Shalën, që vjen nga Ballkani, derisa është talent i dalë nga Shkolla e Futbollit të Lirisë, si dhe portieri turk Mahmut Demirgan, që vjen prej ekipit Cizrespor, nga liga e tretë e Turqisë.

a

Me këta, zëdhënësi i klubit të Lirisë Durak Thaçi ka bërë të ditur se ekipi ka mbyllur afatin kalimtar të janarit dhe do të nis pjesën e dytë të përgatitjeve në Durrës të Shqipërisë.

RINIS LIGA E PARË

Lideri pret Vitinë e rrezikuar, të tjerët presin gabimet e liderit

Foto: KFBesa/fb

18 February, 2020 @14:47

Këtë fundjavë nis pjesa e dytë e stinorit në Ligë të Parë të Kosovës në futboll, ndërsa në xhiron e…

KUPA E KOSOVËS

Feronikeli në 2 minutat e fundit, eliminon Lirinë

12 February, 2020 @14:37

Pas një pjese të parë të qëndrueshme të Lirisë, që duroi mbi 5-6 raste të mira të Feronikelit dhe pritjes…

LIRIA

Robert Gjeraj merr shiritin e kapitenit

11 February, 2020 @16:24

Njëri ndër legjendat e skuadrës së Lirisë, Robert Gjeraj, sot është zgjedhur kapiten i skuadrës prizrenase. Roberti nuk do ta…

KUPA E KOSOVËS

Rikthehet futbolli vendor

TOPSPORTI / ARKIV

8 February, 2020 @10:26

Pas pushimit dimëror, sot futbolli i Kosovës rikthehet me dy ndeshje, që të dyja në kuadër të Kupës së Kosovës. …

GJAKOVË

Dy përforcime për shpresë shpëtimi te Vëllaznimi

Arbjas Hasanaj, përforcimi i fundit i Vëllaznimit/ Foto: KFV/fb

4 February, 2020 @13:39

Skudra e Vëllaznimit që ka pasur një krizë të madhe të rezultateve përgjatë pjesës vjeshtore në Ligë të Parë të…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë