Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAMIZ SADIKU E NIS MBARË

Rion Rushiti sjell fitoren për Ramiz Sadikun në hapje të stinorit

Rion Rushiti sjell fitoren për Ramiz Sadikun në hapje të stinorit


20 August, 2023 @11:15

Futbollisti Rion Rushiti ka qenë vendimtar në ndeshjem hapëse të stinorit në Ligën e Parë Grupi B për Ramiz Sadikun, pasi që me golin e tij 10 minuta para fundit të ndeshjes, ekipi i tij ka shënuar fitore.

Ramiz Sadiku vs. Vushtrria

Ramiz Sadiku i drejtuar nga Alban Dragusha mposhti dje Vushtrrinë në Prishtinë me rezultat minimal 1-0, ndërsa goli i Rionit në minutën e 80 u tregua të jetë vendimtar në këtë duel, Ramiz Sadiku 1-0 Vushtrria [Rion Rushiti 80].

TABELA AKTUALE

Fitorja i jep nismë të mbarë industralistëve, ndërsa Vushtrria që drejtohet nga Tahir Ademi do të duhet të kërkojë pikë në ndeshjet tjera të stinorit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë