Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BARAZIM NË NISMË TË STINORIT

Rahoveci shkëput pikë ndaj Phoenixit

Foto: KFRahoveci/ fb

Rahoveci shkëput pikë ndaj Phoenixit


21 August, 2023 @11:18

Në përballjen e parë të stinorit për ekipet e tyre dje, në kuadër të Ligës së Parë — Grupi A, Phoenix dhe Rahoveci kanë barazuar pa gola, 0-0, duke marrë nga një pikë secili.

Phoenix

Phoenix që nga gjysma e pjesës së parë mbeti me një lojtar më pak në fushë, ndërsa edhe pse pati posedim më të madh të topit, nuk arriti assessi të shënojë gol karshi Rahovecit që u tregua i vëmendshëm — ashtu që të ndahen pikët.

Rahoveci

TABELA AKTUALE

Phoenix i drejtuar nga trajneri me përvojë Gani Sejdiu do të duhet të kërkojë fitoren e parë në ndeshjet tjera të stinorit, njëjtë sikurse Rahoveci që këtë stinor po drejtohet nga Granit Dervisholli.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë