Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VËLLAZNIMI - LLAPI

Llapi i Superligës, s’arrin ta mposht Vëllaznimin e Ligës së Parë

Fotot: KFV & KFL/fb

Llapi i Superligës, s’arrin ta mposht Vëllaznimin e Ligës së Parë


9 October, 2021 @15:08

Skuadra e Superligës Llapi në miqësoren e sotme të zhvilluar ndaj Vëllaznimit në Gjakovë, nuk ka arritur më shumë se një barazim.

Fazliu Drilon

Ndeshja miqësore u zhvillua për tu përgatitur sa më mirë skuadrat për ndeshjet që i presin pas pauzës së kombëtareve, ndërsa Llapi që është i fundit në renditje të Superligës nuk ka arritur të dalë fitues përkundër epërsisë ndaj Vëllaznimit që është lider në Ligë të Parë A.

Vellaznimi vs Llapi

Ndeshja ka përfunduar me barazim 1-1 [Lekë Vula 85p. - Drilon Fazliu 59], pas pjesës së parë pa gola. Fazliu i dha epërsinë mysafirëve nga Podujeva, ndërsa Vula shënoi penalltinë e fituar nga gjakovarët pak para përfundimit të ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga