Të gjitha lajmet

MIQËSORE

Llapi mposhtet nga rusët

Llapi mposhtet nga rusët


22 January, 2021 @18:16

Skuadra e Llapit ka zhvilluar ndeshjen e tretë kontrolluese në Antalya të Turqisë ku po qëndron në kuadër të fazës përgatitore për stinorin pranveror.

Ekipi i Tahir Batatinës kësaj radhe për kundërshtar e kishte skuadrën e njohur ruse, Tom Tosk, nga e cila pësoi humbje me rezultat 2-0.

Golat e rusëve u shënuan në pjesën e dytë, përkatësisht në minutat 56’ dhe 86’, derisa pjesa e parë ishte me lojë më të barabartë dhe madje edhe me zotërim të llapjanëve të cilët shpërdoruan tri raste për të shënuar.

Llapi para kësaj ndeshjeje kishte shënuar fitore ndaj Diyarbakirsporit (0-1) dhe kishte barazuar me Tuzlasporin (1-1).


MIQËSORE

Formacioni zyrtar i Prishtinës ndaj Chayka

FFK Superliga

Formacioni zyrtar i Prishtinës ndaj Chayka

26/01/21 @ 14:20

MOTI NDËRPREN NDESHJEN

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Bora ndërpren miqësoren Vëllaznimi-Besa

26/01/21 @ 14:09

LLAPI

Llapi përfundon fazën përgatitore

FFK Superliga

Llapi përfundon fazën përgatitore

26/01/21 @ 11:57

MIQËSORE

Miqësorja e parë e Prishtinës, pas Superkupës

FFK Superliga

Miqësorja e parë e Prishtinës, pas Superkupës

26/01/21 @ 11:26

MIQËSORE

Miqësore: Arbëria - FC Minaj

FFK Superliga

Miqësore: Arbëria - FC Minaj

26/01/21 @ 09:20

BELEK, ANTALYA - PËRGATITORE

Coric mbron penalltinë, Llapi fiton ukrinasit

FFK Superliga

Coric mbron penalltinë, Llapi fiton ukrinasit

25/01/21 @ 20:15

NË TURQI

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

FFK Superliga/International

Ballkani mposhtë Vorsklën ukrainase në miqësore

24/01/21 @ 17:13

REMZI EJUPI

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

FFK Superliga

Në Turqi fitoi futbolli kosovar, komplimente për Dritën

23/01/21 @ 23:05

QËNDRIM ZYBA

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

FFK Superliga

Zyba: Të shënosh në ndeshjen ku fiton trofe ka rëndësi të madhe

23/01/21 @ 22:57

TRANSFER

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

FFK Superliga

Drenica rikthen ish lojtarin e saj nga Gjermania

23/01/21 @ 20:12


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga