Të gjitha lajmet

LLAPI

Llapi përsëri me portier italian

FOTO / Llapi

Llapi përsëri me portier italian

29 July, 2020 @17:12

Sikurse në stinorin e kaluar, edhe sivjet te Llapi në portë do të jetë një portier italian.

Llapi ka arritur marrëveshje me portierin Loris Kikkri. Ai ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me mundësi vazhdimi.

Portieri 23 vjeçar, gjatë karrierës së tij ka mbrojtur te skuadrat: Perugia Calcio, Villabiagio, Sansepolcro, Citta Castello, Bastia, Ellera dhe Orvietana Calcio.

Kujtojmë, në edicionin 2019/20 për herë të parë në Superligë të Kosovës kishte ardhur një portier italian, gjithashtu te Llapi, Giacomo Navva.

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

LIVE: Prishtina - Ballkani

29 July, 2020 @17:30

Finalja e Kupës së Kosovës Prishtina - Ballkani 0-0 FORMACIONET ZYRTARE

FINALJA E KUPËS

Prishtina vs. Ballkani, 11-shet startuese

Foto: FC Prishtina

29 July, 2020 @16:57

Me fillim nga ora 17:45, Prishtina dhe Ballkani përballen mes vete në finalen e Kupës. 11-SHET STARTUESE: PRISHTINA: Bekaj, Thaqi,…

NGA KOMISIONI

Traore dënohet, Qosa pezullohet

29 July, 2020 @16:47

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të Superligës në mbledhjen e mbajtur dje pas shqyrtimit të procedurave të hapura nga…

LLAPI

Llapi forcon mbrojtjen me kapitenin e laçjanëve

FOTO/ Llapi

29 July, 2020 @15:03

Skuadra më aktive deri më tani në afatin kalimtar, Llapi, ka zyrtarizuar edhe përforcimin e dytë. Eglantin Gjoni ka nënshkruar…

FINALJA E KUPËS

Thaqi: Nëse s’fitojmë, sezon i dështuar

29 July, 2020 @11:59

Një prej futbollistëve të Prishtinës që folën për Supersport para ndeshjes finale ishte edhe Armend Thaqi, mbrojtësi i djathtë. “Duhet…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga