Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRANSFER

Llapi transferon sulmuesin nga Shqipëria

Llapi transferon sulmuesin nga Shqipëria


8 June, 2021 @16:46

Fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi, po vazhdon me përforcime të reja për të qenë sa më e kompletuar për garat evropiane.

Llapjanët së fundi kanë transferuar sulmuesin nga Shqipëria, Jurgen Peqini, me të cilin kanë nënshkruar kontratë 3-vjeçare.

Futbollisti nga Elbasani së fundi ishte pjesë e Besës së Kavajës, ndërsa më parë ka luajtur edhe për skuadrat si Elbasani, Teuta dhe Turbina.

Peqini tashmë i është bashkuar skuadrës në përgatitjet për ndeshjet ndërkombëtare.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga