Të gjitha lajmet

KOSOVA - ISLANDA

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

24 March, 2017 @22:45

Kosova
Islanda
Kosova 1 : 2 Islanda
Atdhe Nuhiu 52' B.Sigurdarson 25', G.Sigurdsson (P) 35'

Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër

Me humbje u mbyll edhe takimi i katërt me radhë për Kosovën në kualifikimet drejt Botërorit të Rusisë.

Një takim që filloi mjaft mirë dhe që dha shpresë për një rezultat pozitiv, ashtu si në shumicën e takimeve të zhvilluara në kuadër të eliminatoreve drejt Rusisë,u mbyll me disfatë falë një 10 minutëshi shpërqëndrim në mesin e pjesës së parë.

Një shpërqëndrim një mbrojtje në minutën e 25’ dhe një penallti e shkaktuar nga Kololli 10 minuta më vonë, bënë që Kosova ta gjente veten në disavantazh të dyfishtë, derisa pak para golit të Islandës, ishte Kosova që e kishte një nga rastet më të mira të ndeshjes, me mesfushorin Valon Berisha që e goditi shtyllën me një goditje nga distanca.

Në mes të dy golave të Islandës, një rast i dyshimtë për një penallti të dyshimtë në të mirë të Kosovës ndodhi, mirëpo gjyqtari nuk e mendoi atë që e kërkuan lojtarët e Kosovës dhe ndeshja vazhdoi.

Pjesa e dytë e Kosovës ishte shumë e mirë, me Atdhe Nuhiun që shënoi në debutimin e tij. Goli u shënua në minutën e 52’ dhe ishte i pari i Kosovës nga loja e hapur sa i përket garave ndërkombëtare. Pas golit, Kosova edhe më tutje e vazhdoi kërkimin e barazimit, mirëpo barazimi nuk erdhi në asnjë moment, pavarësisht zëvendësimeve ofansive nga Bunjaki, që inkuadroi Bersant Celinën, Bernard Berishën e Donis Avdijajn.

Pas 5 ndeshjeve, Kosova ka 4 humbje e 1 barazim dhe ndodhet në vendin e fundit të Grupit I.

GRUPET RUSSIA 2018PJESA E PARË: KOS-ISL

Dy gabime, dy gola në pjesën e parë

Foto: Twitter/ @kosovanfooty

24 March, 2017 @21:33

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes kundër Islandës me disavantazh prej dy golave. Islandezët shënuan në minutën…

PJESA E PARË: ITA-ALB

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

24 March, 2017 @21:32

Goli i vetëm i shënuar nga Daniele De Rossi, e përcaktoi rezultatin përfundimtar të pjesës së parë në ndeshjen Itali-Shqipëri. …

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Sigurdsson për rezultatin 0-2 ndaj Kosovës

24 March, 2017 @21:22

Benjamin Kololli shkaktoi penallti në minutën 34’ pas një ndërhyrjeje të palejuar brenda zonës së rreptësisë, ndërsa nga pika e…

VIDEO: KOS-ISL

Goli i epërsisë për Islandën

24 March, 2017 @21:16

Gabimin e mbrojtjes së Kosovës islandezët e shfrytëzuan në mënyrën më të mirë duke shënuar në minutën 25’ me anë…

VIDEO: ITA-ALB

De Rossi kalon Italinë në epërsi

24 March, 2017 @20:59

Italia nga minuta 12’ është në epërsi në ndeshjen kundër Shqipërisë. Italianët kaluan në epërsi me golin e Daniele De…

PARA NDESHJES

Tribunat gjysmë të zbrazëta në Loro Boriçi

24 March, 2017 @20:36

Pak minuta para fillimit të ndeshjes Kosovë-Islandë, gati gjysma e tribunave të stadiumit “Loro Boriçi” duken të zbrazëta.

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018