Të gjitha lajmet

VIDEO: KOS-ISL

Goli i epërsisë për Islandën

Goli i epërsisë për Islandën

24 March, 2017 @21:16

Gabimin e mbrojtjes së Kosovës islandezët e shfrytëzuan në mënyrën më të mirë duke shënuar në minutën 25’ me anë të sulmuesit Bjorn Sigurdarson.


VIDEO: ITA-ALB

De Rossi kalon Italinë në epërsi

24 March, 2017 @20:59

Italia nga minuta 12’ është në epërsi në ndeshjen kundër Shqipërisë. Italianët kaluan në epërsi me golin e Daniele De…

PARA NDESHJES

Tribunat gjysmë të zbrazëta në Loro Boriçi

24 March, 2017 @20:36

Pak minuta para fillimit të ndeshjes Kosovë-Islandë, gati gjysma e tribunave të stadiumit “Loro Boriçi” duken të zbrazëta.

ITALI - SHQIPËRI

Formacionet zyrtare: Itali vs. Shqipëri

24 March, 2017 @19:59

Janë publikuar formacionet zyrtare të Italisë dhe Shqipërisë pak minuta para ndeshjes. ITALIA: Buffon, Zappacosta, Barzagli, Bonucci, De Sciglio, Verratti,…

TURQIA vs FINLANDA

Turqia fiton me Cenk Tosunin

24 March, 2017 @19:56

Turqia e mposhti me lehtësi Finlandën me rezultat 2-0, duke dominuar gjatë gjithë ndeshjes. Me dy golat nga Cenk Tosun…

KOSOVA - ISLANDA

Formacionet zyrtare: Kosova vs. Islanda

24 March, 2017 @19:46

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e skuadrave. KOSOVA: Samir Ujkani, Fanol Përdedaj, Amir Rrahmani, Alban Pnishi, Benjamin Kololli, Hekuran…

ARIJAN ADEMI

CAS zvogëlon dënimin e Ademit

24 March, 2017 @19:28

Mesfushori shqiptar me nënshtetësi maqedonase që është pjesë e skuadrës, Dinamo Zagreb, Arijan Ademi, ka marr lajm të mirë nga…

PAMJE EKSKLUZIVE

Super atmosferë nga ‘Dardanët’ në Shkodër

Foto direkt nga Shkodra (Borozani,com)

24 March, 2017 @18:44

Borozani.com vjen me foto në kohë reale nga qyteti i Shkodrës, aty ku Kosova sonte e pret Islandën. Tifogrupi zyrtar…

EKSKLUZIVE

Direkt nga Shkodra, ‘vikingët’ i urojnë fat Kosovës

Foto në kohë reale nga Shkodra. Tifozët e Islandës. (Borozani.com / D.SH)

24 March, 2017 @18:36

Pak orë para ndeshjes, në një takim në rrugët e Shkodrës, tifozët islandezë përmes Borozani.com i kanë dëshiruar fat përfaqësueses…

ITALI - SHQIPËRI

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

24 March, 2017 @16:32

Në prag të ndeshjes ndaj Italisë, le të shohim se cili mund të jetë formcioni i mundshëm startues i Kombëtares…

PARA NDESHJES

Formacioni i mundshëm i Kosovës

24 March, 2017 @16:28

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën e djeshme për shtyp tha se ka dilema në disa pozita,…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018