Të gjitha lajmet

TURQIA vs FINLANDA

Turqia fiton me Cenk Tosunin

Turqia fiton me Cenk Tosunin

24 March, 2017 @19:56

Turqia
Finlanda
Turqia 2 : 0 Finlanda
Cenk Tosun 9',13'

Turqia e mposhti me lehtësi Finlandën me rezultat 2-0, duke dominuar gjatë gjithë ndeshjes.

Me dy golat nga Cenk Tosun në fillim të ndeshjes (min 9’ dhe 13’), djelmoshat e trajnerit Fatih Terim u rahatuan, derisa Finlanda pjesën e parë e mbylli vetëm me goditjen e Përparim Hetemajt që e goditi shtyllën në minutën e 40-të të ndeshjes.

Në fillim të pjesës së dytë, Finlanda, tentoi ta ngushtojë epërsinë, por nuk arriti dhe ndeshja u mbyll me rezultat 2-0 në favor të Turqisë.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e dytë e Turqisë në Grupin I, ku bën pjesë edhe Kosova.KOSOVA - ISLANDA

Formacionet zyrtare: Kosova vs. Islanda

24 March, 2017 @19:46

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet e skuadrave. KOSOVA: Samir Ujkani, Fanol Përdedaj, Amir Rrahmani, Alban Pnishi, Benjamin Kololli, Hekuran…

ARIJAN ADEMI

CAS zvogëlon dënimin e Ademit

24 March, 2017 @19:28

Mesfushori shqiptar me nënshtetësi maqedonase që është pjesë e skuadrës, Dinamo Zagreb, Arijan Ademi, ka marr lajm të mirë nga…

PAMJE EKSKLUZIVE

Super atmosferë nga ‘Dardanët’ në Shkodër

Foto direkt nga Shkodra (Borozani,com)

24 March, 2017 @18:44

Borozani.com vjen me foto në kohë reale nga qyteti i Shkodrës, aty ku Kosova sonte e pret Islandën. Tifogrupi zyrtar…

EKSKLUZIVE

Direkt nga Shkodra, ‘vikingët’ i urojnë fat Kosovës

Foto në kohë reale nga Shkodra. Tifozët e Islandës. (Borozani.com / D.SH)

24 March, 2017 @18:36

Pak orë para ndeshjes, në një takim në rrugët e Shkodrës, tifozët islandezë përmes Borozani.com i kanë dëshiruar fat përfaqësueses…

ITALI - SHQIPËRI

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

24 March, 2017 @16:32

Në prag të ndeshjes ndaj Italisë, le të shohim se cili mund të jetë formcioni i mundshëm startues i Kombëtares…

PARA NDESHJES

Formacioni i mundshëm i Kosovës

24 March, 2017 @16:28

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencën e djeshme për shtyp tha se ka dilema në disa pozita,…

U21

Përfaqësuesja U21 e gatshme për debutim

24 March, 2017 @16:04

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka mbajtur sot seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së nesërme kundër Irlandës në Dublin. Stërvitja…

PARA NDESHJES

Kosova me fanella të kaltërta

24 March, 2017 @15:38

Përfaqësuesja e Kosovës në ndeshjen e sontme ndaj Islandës do të dal në fushë me fanella me ngjyrë të kaltër. …

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018