Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: ITA-ALB

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

24 March, 2017 @21:32

Italia
Shqipëria
Italia 1 : 0 Shqipëria

PJESA E PARË

Goli i vetëm i shënuar nga Daniele De Rossi, e përcaktoi rezultatin përfundimtar të pjesës së parë në ndeshjen Itali-Shqipëri.

De Rossi shënoi nga pika e bardhë në minutën 12’, pasi më parë penalltinë e shkaktoi Ledian Memushaj, i cili u ndëshkua edhe me karton të verdhë.

VIDEO: Shiko golin e De Rossit

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Sigurdsson për rezultatin 0-2 ndaj Kosovës

24 March, 2017 @21:22

Benjamin Kololli shkaktoi penallti në minutën 34’ pas një ndërhyrjeje të palejuar brenda zonës së rreptësisë, ndërsa nga pika e…

VIDEO: KOS-ISL

Goli i epërsisë për Islandën

24 March, 2017 @21:16

Gabimin e mbrojtjes së Kosovës islandezët e shfrytëzuan në mënyrën më të mirë duke shënuar në minutën 25’ me anë…

VIDEO: ITA-ALB

De Rossi kalon Italinë në epërsi

24 March, 2017 @20:59

Italia nga minuta 12’ është në epërsi në ndeshjen kundër Shqipërisë. Italianët kaluan në epërsi me golin e Daniele De…

PARA NDESHJES

Tribunat gjysmë të zbrazëta në Loro Boriçi

24 March, 2017 @20:36

Pak minuta para fillimit të ndeshjes Kosovë-Islandë, gati gjysma e tribunave të stadiumit “Loro Boriçi” duken të zbrazëta.

ITALI - SHQIPËRI

Formacionet zyrtare: Itali vs. Shqipëri

24 March, 2017 @19:59

Janë publikuar formacionet zyrtare të Italisë dhe Shqipërisë pak minuta para ndeshjes. ITALIA: Buffon, Zappacosta, Barzagli, Bonucci, De Sciglio, Verratti,…

TURQIA vs FINLANDA

Turqia fiton me Cenk Tosunin

24 March, 2017 @19:56

Turqia e mposhti me lehtësi Finlandën me rezultat 2-0, duke dominuar gjatë gjithë ndeshjes. Me dy golat nga Cenk Tosun…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018