Të gjitha lajmet

YLBER MALOKU

Lojtari i Kosovës U21 në kurbet, futbolli i Kosovës humb edhe një lojtar

Lojtari i Kosovës U21 në kurbet, futbolli i Kosovës humb edhe një lojtar

26 June, 2020 @18:50

Largimet nga Kosova janë thuajse përditshmëri në kërkim të kushteve më të mira për jetë.

Së fundi, edhe Ylber Maloku, njëri ndër lojtarët më të dalluar të Trepçës’89 është në këtë rrugë, pasi që tashmë është në pritje të rregullimit të “letrave” për të mbetur në Norvegji, ku edhe është tani.

Maloku, reprezentues i Kosovës U21 dhe kampion me Trepçën’89 vite më parë - do të jetë mungesë e madhe për futbollin kosovar, ndërsa për Zërin ka thënë se për momentin po mirret me çështjet personale atje, ndërsa formën fizike po e mban duke u stërvitur me një klub të vogël.

Mesfushori 24-vjeçar ka bërë të ditur se është qe tre muaj në Norvegji dhe po shikon mundësinë që të jetojë aty, ku e ka edhe nusen.

FERONIKELI 0-0 DRENICA

Pas 4 fitoreve radhazi, Feronikeli dështon të kap trenin e titullit

25 June, 2020 @19:19

Rast shumë të mirë ka pasur Feronikeli sot, që t’i afrohet katërshes kryesuese të Superligës dhe të futet në luftë…

FERIZAJI 1-1 BALLKANI

Albin Krasniqi ia mohon Ballkanit vendin e dytë

25 June, 2020 @18:59

Rikthimi i Ballkanit në pozitë të dytë të klasifikimit ka qenë shumë afër sot. Mirëpo, një super-gol i Albin Krasniqit…

LLAPI 1-1 PRISHTINA

Me Zhdrellën, Llapi ndal serinë e Prishtinës

25 June, 2020 @18:49

Seria prej tre fitoreve e Prishtinës ka marrë sot fund, pasi që skuadra e Armend Dallkut nuk ka arritur të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

25 June, 2020 @16:19

Janë caktuar 11-shet startuese të Feronikelit dhe Drenicës. FERONIKELI: Troshupa, Dabiqaj, Thaqi, Hoti, Zeka, Da Silva, Loshi, Bojku, Berisha, Balde,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Ballkani

25 June, 2020 @16:13

Janë përcaktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe Ballkanit. FERIZAJ: Blakçori, Hyseni, Bardhi, Kuka, Qerkini, Asani, Shaqiri, Krasniqi, Dajaku, Sadriu, Stojanovski. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga