Të gjitha lajmet

PRISHTINA - KEK-u

Lorik Boshnjaku vendos, Prishtina ‘prek’ kreun

Foto: FCPrishtina/fb

Lorik Boshnjaku vendos, Prishtina ‘prek’ kreun

13 April, 2019 @17:30

Prishtina
KEK-u
Prishtina 1 : 0 KEK-u
Lorik BOSHNJAKU 36'

Stadiumi "Fadil Vokrri", Prishtinë

Në ndeshjen e luajtur sot në kryeqytet, Prishtina ka arritur fitore të lehtë ndaj skuadrës së KEK-ut, skuadër kjo që tashmë edhe matematikisht e ka siguruar rënien në Ligën e Parë.

Dominimi i kryeqytetasve nisi që nga fillimi, ndërsa pas tentimeve të pasuksesshme të Gauthier Mankendës e Mario Morinës, epërsinë vendasve ia solli Lorik Boshnjaku, i cili shënoi një gol tejet të bukur nga distanca në minutën e 36’ të ndeshjes, për ta dërguar skuadrën e tij në pushim me epërsi minimale.

TABELA AKTUALE

Në pjesën e dytë, dominimi i kryeqytetasve vazhdoi, por goli i dytë nuk erdhi për asnjë moment dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 1-0, rezultat ky i mjaftueshëm për t’i arkëtuar pikët e plota.

Prishtina KEK

Fitoret e shënuara sot nga Prishtina e Llapi si dhe humbja e Feronikelit nga Ferizaj e bëjnë edhe më interesante garën për titull, garë e cila duket se do të jetë e nxehtë deri në fund.

Xhiron e ardhshme, Prishtina i shkon Gjilanit, kurse KEK-u luan ndaj Feronikelit në Obiliq.FORMACIONET STARTUESE

PRISHTINA: Muqiçi, Thaqi, Bekteshi, Jamal, Bashiru, Miftaraj, Boshnjaku, Ahmeti, Korenica, Mankeda, Morina.

KEK-u: Hodaj, Musliu, Govori, Vitija, Kutllovci, Berisha, Preniqi, Qerimi, Dushi, Eminhaziri, Stullqaku.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ferizaj

13 April, 2019 @15:18

Janë caktuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Ferizajit. FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Morina, Dabiqaj, Hoti, Silva, Fazliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - KEK-u

13 April, 2019 @15:10

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të KEK-ut. PRISHTINA: Muqiçi, Thaqi, Bekteshi, Jamal, Bashiru, Miftaraj, Boshnjaku, Ahmeti, Korenica, Mankeda,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

13 April, 2019 @15:03

Janë caktuar formacionet startuese të Llapit dhe të Gjilanit. LLAPI: Haxho, Blakçori, Sinani, Preniçi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Veliu, Emini,…

FERONIKELI - FERIZAJI

Ndeshje e vlefshme për të dyja skuadrat

FOTO/ Feronikeli

13 April, 2019 @10:48

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, sot në ora 15:30 do ta pret Ferizajin në stadiumin “Rexhep…

PRISHTINA - KEK-u

Para 3 pikëve të radhës

FOTO/ prishtinafc

13 April, 2019 @10:44

Prishtina sot do të përballet me KEK-un në ora 15:30 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Djelmoshat e trajnerit Mirel…

LLAPI - GJILANI

Llapi në kërkim të pikëve të plota

13 April, 2019 @10:33

Skuadra e Llapit sot në ora 15:30 do të takohet me Gjilanin në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Llapi është…

TREPÇA '89 - BALLKANI

Super Engjëll Hoti, ‘89-shi fiton

12 April, 2019 @17:26

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XXVII të Superligës së Kosovës në futboll, skuadra e Trepçës ‘89 arriti të shënojë…

CORRIERE DELLO SPORT

Vera 2019 mund ta çojë në Milano

12 April, 2019 @15:44

Mesfsushori 26 vjeçar i Arsenalit, Granit Xhaka, mund të përfundojë në Serie A këtë verë. Sipas Coriere dello Sportit,…

FERONIKELI - FERIZAJ

Rrezikohet titulli, pikë jetike për mysafirët

13 April, 2019 @17:54

Spektakël në Drenas! Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, është mposhtur befasisht me përmbysje nga Ferizaji i Bylbyl…

LLAPI - GJILANI

Zhdrella e Veliu, ndjekja vazhdon

13 April, 2019 @17:42

Vjen edhe fitorja e katërt rresht për skuadrën e Llapit! Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot arriti ta mposhtë…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ferizaj

13 April, 2019 @15:18

Janë caktuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Ferizajit. FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Morina, Dabiqaj, Hoti, Silva, Fazliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - KEK-u

13 April, 2019 @15:10

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të KEK-ut. PRISHTINA: Muqiçi, Thaqi, Bekteshi, Jamal, Bashiru, Miftaraj, Boshnjaku, Ahmeti, Korenica, Mankeda,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

13 April, 2019 @15:03

Janë caktuar formacionet startuese të Llapit dhe të Gjilanit. LLAPI: Haxho, Blakçori, Sinani, Preniçi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Veliu, Emini,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga