Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CHELSEA

Lukaku rekord transfer i Chelseat

Lukaku rekord transfer i Chelseat


12 August, 2021 @19:09

Sulmuesi belg, Romelu Lukaku, zyrtarisht është rikthyer te Chelsea.

Para pak çastesh, Chelsea ka bërë të ditur se Lukaku ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2026.

Lukaku Chelseat i kushtoi 115 milionë euro, që është rekord transfer për skuadrën londineze.

Sulmuesi 28 vjeç, ka qenë pjesë e Chelseat në vitin 2011, ku luajti vetëm 10 ndeshje dhe nuk shënoi asnjë gol. Ai së fundi ishte pjesë e Interi dhe luajti në 72 ndeshje me 47 gola.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League