Të gjitha lajmet

MALISHEVA

Malisheva transferon futbollistin e Ferizajit

Foto: FC Malisheva

Malisheva transferon futbollistin e Ferizajit

30 January, 2020 @20:20

Dardan Jashari është përforcimi më i ri i Malishevës.

Pas Isa Eminhazirit dhe Leutrim Gashit, Jashari është përforcimi i tretë i Malishevës këtë afat kalimtar dimëror, ndërkohë që kujtojmë që nga skuadra është larguar Nikollë Dushi, një prej më të mirëve te kjo skuadrër.

TABELA AKTUALE

Jashari te Malisheva është transferuar nga Ferizaji, përderisa më herët gjatë karrierës ka luajtur edhe te Llapi e Ballkani.

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga