Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ASTON VILLA 1-2 LIVERPOOL

Mane mbanë gjallë Liverpoolin në luftë për titull

Mane mbanë gjallë Liverpoolin në luftë për titull


10 May, 2022 @23:16

Senegalezi Sadio Mane ka shënuar golin e fitores për Liverpoolin në përballje ndaj Aston Villës sonte, për të përmbysur epërsinë e hershme të vendasve në Villa Park, për fitoren në fund 1-2 [Luiz 3 - Matip 6, Mane 65].

Aston Villa ka pasur raste për barazim, vecanërisht me Danny Ingsin, por Alisson bëri mbrojtje të mirë për të mbajtur në garë për titull ekipin.

Tash lideri Manchester City dhe ndjekësi Liverpool kanë pikë të barabarta, derisa ‘qytetarët’ kanë një ndeshje më pak të zhvilluar.

 

 


 
Të gjitha lajmet nga Premier League