Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES SE PLAYOFFIT

Maqedonët përcaktojnë datën e zbardhjes së listës ndaj Kosovës

Foto: sportmedia/mk

Maqedonët përcaktojnë datën e zbardhjes së listës ndaj Kosovës

29 September, 2020 @16:06

Edhe pse Federata e Futbollit të Maqedonisë nuk ka dhënë informacion, mediat e atjeshme kanë bërë të ditur se selektori i Maqedonisë Veriore Igor Angelovski do të publikojë listën “për ndeshjen e madhe ndaj Kosovës” të enjtën më 1 tetor 2020. 

Sportmedia shkupjane ka bërë të ditur se nuk do të ketë befasi të mëdha në formacion, pasi që pritet të ftohen lojtarët që zakonisht ftohen aty.

Përveç, që në listë pritet të shtohet edhe Ferhan Hasani e Kostadinov, ndërsa Martin Bogatinov nuk do të ftohet për shkak se ka dalë pozitiv në COVID-19.

Mirëpo, gjithashtu është vënë në pyetje situata te Genoa e Napoli, pasi që dje u konfirmua se 11 lojtarë të Genoas dhe 3 anëtarë të stafit të klubit pas ndeshjes ndaj Napolit kanë rezultuar pozitiv.

Te Genoa luan sulmuesi më i mirë i Maqedonisë Veriore, Goran Pandev, ndërsa te Napoli mesfushori më i dalluar i tyre, Eljif Elmas.

Maqedonia Veriore - Kosova do të zhvillohet më 8 Tetor 2020 në Shkup, ndërsa fituesi i kësaj ndeshjeje luan finalen e PlayOffit ndaj fituesit të përballjes Gjeorgjia - Bjellorusia më 12 nëntor si mysafir.

RIVALI I LIGES SE KOMBEVE

Sllovenia shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës

11-shja sllovene para ndeshjes ndaj Moldavisë/ Foto: nzi.si

29 September, 2020 @1:54

Përfaqësuesja sllovene dje ka shpallur ftesat e bëra nga selektori i tyre për ndeshjet e muajit tetor. Sllovenia do…

DYSHJA E RE, LË ZVICRËN PËR KOSOVËN

Betim Fazliji dhe Andi Zeqiri i thonë PO Kosovës

29 September, 2020 @0:03

Kosova do të vazhdojë të shtojë numrin e lojtarëve për ndeshjet e radhës të saja kualifikuese, ndërsa tashmë janë të…

ANALIZA E FFK-se

KE i FFK-së analizoi paraqitjen e Kosovës në Ligë të Kombeve

Foto: FFK

9 September, 2020 @12:14

Përmes një komunikate për media të lëshuar mbrëmë, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se Komiteti…

PLAYER RATINGS @ ALBANIA - LITHUANIA

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Lituania

Foto: FSHF

7 September, 2020 @23:01

Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbje në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve tre ditë pas fitores së madhe të…

LIGA C4

Gabimi fatal ndëshkon, vetëm humbje në “Air Albania”

Foto: FSHF

7 September, 2020 @22:43

Kuqezinjtë janë befasur keq në “Air Albania”, ku ende nuk kanë arritur të shënojnë fitore në ndeshje zyrtare. Lituania,…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve