Të gjitha lajmet

AS ROMA

Marash Kumbulla pozitiv në COVID-19

Foto: FSHF

Marash Kumbulla pozitiv në COVID-19

10 November, 2020 @21:25

Ylli i mbrojtjes së kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është testuar pozitiv në coronavirus, ka bërë të ditur ekipi i tij, Roma.

Pas Edin Dzekos, Federico Fazios, Davide Santonit dhe Lorenzo Pellegrinit, edhe qendërmbrojtësi i kuqezinjëve është testuar pozitiv dhe do të duhet të izolohet për dy javët e ardhshme.

Kumbulla gjithashtu ka bërë njoftim përmes llogarisë së tij në Instagram, ku e ka konfirmuar këtë njoftim.

Kështu, mbrojtësi i ri 20-vjeçar do të mungojë në ndeshjen e nesërme të Shqipërisë ndaj Kosovës, por edhe në përballjet e Ligës së Kombeve.

REJA & BERISHA

“Mbrojtja më e mirë që ka pasur ndonjëherë Shqipëria”

Edoardo Reja dhe Etrit Berisha duke qeshur në konferencën e sotme për shtyp/ Foto: FSHF

10 November, 2020 @19:59

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja dhe kapiteni Etrit Berisha kanë dalë në konferencën zyrtare për mediat, një…

SHQIPËRIA

Masat anti-COVID, edhe kuqezinjtë me disa mungesa

Foto: FSHF

9 November, 2020 @21:19

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për tre ndeshjet e muajit nëntor, por lista kuqezi do të ketë ndryshime për shkak…

SHQIPËRIA

Të ftuarit e Shqipërisë për ndeshjet e nëntorit

7 November, 2020 @12:03

Është publikuar lista e të ftuarve të Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjet e nëntorit. Gjatë këtij muaji, Shqipëria e luan…

MIQËSORE

Shqipëria-Kosova, miqësore para Ligës së Kombeve

28 October, 2020 @10:12

Kombëtarja e Kosovës më 11 nëntor do të zhvillojë ndeshje miqësore me Kombëtaren e Shqipërisë. Marrëveshja ndërmjet dy federatave…

LITUANIA - SHQIPËRIA

Përsëri pa gola, e treta ndeshje pa fitore

14 October, 2020 @19:54

Njëjtë si ndaj Kazakistanit, Shqipëria edhe sonte ka luajtur pa gola. Në ndeshjen e saj të katërt në Grupin 4,…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja