Të gjitha lajmet

SULMUESI KROAT ME PËRVOJË

Mario Mandzukic “me letra” i Milanit

Mario Mandzukic “me letra” i Milanit


19 January, 2021 @12:13

Sulmuesi kroat me përvojë të madhe, Mario Mandzukic, është lojtar i ri i Milanit. Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar Mandzukicin si lojtar të ri të skuadrës, ndërsa ka bërë të ditur se kontrata e tij është deri në fund të stinorit me opsion vazhdimi për një tjetër.

“AC Milan shpreh kënaqësinë t’ju njoftojë se ka nënshkruar me Mario Mandzukicin. Klubi dhe sulmuesi janë marrë vesh që të bashkëpunojnë deri në fund të këtij stinori, me opsion vazhdimi edhe për stinorin e radhës,” ka shkruar njoftimi i klubit rossoner publikuar në faqen zyrtare.

Mandzukic, që më 21 maj do të mbush të 35-tat ka nisur karrierën e tij profesionale në vitin 2004. Gjatë karrierës së tij ai ka luajtur për Dinamon e Zagrbit, Wolfsburgun, Bayernin, Atletico Madridin, Juventusin dhe Al-Duhailin së fundi.

Kroati, që do të veshë fanellën me numër 9 te Milan, ka fituar 24 trofe përgjatë karrierës së tij si lojtar, përfshirë Ligën e Kampionëve, Superkupën e UEFA-së, Kupën Botërore për klube, 9 tituj kampioni dhe 12 trofe të kupave dhe superkupave me klubet e tij.

Përndryshe, Mandzukic është golashënuesi i dytë më i mirë në histori të kombëtares kroate me 33 gola të shënuara nga 89 paraqitje.


SERIA A

Viktor Kovalenko transferohet te Atalanta

Serie A/Transfere

Viktor Kovalenko transferohet te Atalanta

01/02/21 @ 15:00

ITALIANI DREJT SPANJËS

Shtegëtari Cutrone, tash drejt bregdetit spanjoll

Serie A/La Liga/Transfere

Shtegëtari Cutrone, tash drejt bregdetit spanjoll

01/02/21 @ 12:45

SERIE A

Kumbulla 78 minuta në fitoren e Romës

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Kumbulla 78 minuta në fitoren e Romës

31/01/21 @ 22:54

E PARA NË SERIE A

Vedati shënon përsëri, Lazio fiton

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vedati shënon përsëri, Lazio fiton

31/01/21 @ 16:43

NUK REALIZOHET

Dështon shkëmbimi Dzeko-Sanchez

Serie A

Dështon shkëmbimi Dzeko-Sanchez

29/01/21 @ 21:00

MEDIA TALK

Juventusi rinis negociatat me Lyonin për Aouar

Serie A/Ligue 1/Transfere

Juventusi rinis negociatat me Lyonin për Aouar

29/01/21 @ 20:46

ROSSONERI

Hakan Çalhanoglu shërohet, i gatshëm për ekipin

Serie A

Hakan Çalhanoglu shërohet, i gatshëm për ekipin

29/01/21 @ 16:03

SERIA A

Federata e Italisë dënon Ibrahimovicin dhe Lukakun

Serie A

Federata e Italisë dënon Ibrahimovicin dhe Lukakun

29/01/21 @ 14:44

MEDIA TALK

Interi dhe Roma në bisedime për shkëmbimin Sanchez-Dzeko

Serie A

Interi dhe Roma në bisedime për shkëmbimin Sanchez-Dzeko

28/01/21 @ 17:06

COPPA ITALIA: JUVENTUS - SPAL + VIDEO

Etrit Berisha me ekip, eliminohen nga Juventusi

Serie A

Etrit Berisha me ekip, eliminohen nga Juventusi

27/01/21 @ 23:44


Të gjitha lajmet nga Serie A