Të gjitha lajmet

TRANSFER

Max Rugova përforcon Prishtinën

Foto: FC Prishtina

Max Rugova përforcon Prishtinën

14 August, 2019 @13:52

Edmond Max Rugova është përforcimi më i ri i klubit futbollistik Prishtina.

Max Rugova, i biri i Edmond Rugovës, ish-lojtarit dhe drejtorit të Prishtinës si dhe ish-përzgjedhësit të Kosovës, është i lindur në SHBA, ndërsa luan si sulmues i krahut dhe i qendrës.

Përforcimi më i ri i Prishtinës ka luajtur në Sporting Kansas City dhe në U19 të Nurnberg më 2018/19, skuadër me të cilën ka shënuar 1 gol në 16 paraqitje, Gjithashtu, Max ka qenë i grumbulluar edhe me përfaqësuesen U19 të Kosovës.

Siç dihet, Superliga e Kosovës fillon këtë fundjavë, ndërsa në xhiron e parë Prishtina luan si mysafire ndaj Flamurtarit të shtunën me fillim nga ora 17:00.

FERONIKELI - MILAN

Nga një gol për pjesë, Milan mposht Feronikelin

Foto: G.P / TOPSPORTI

10 August, 2019 @22:37

Miqësorja historike mes Feronikelit dhe Milanit është mbyllur me fitore 0-2 të skuadrës italiane. Pas pjesës së parë që…

FERONIKELI - MILAN

Pjesa e parë: epërsi minimale e Milanit

Foto: G.P / TOPSPORTI

10 August, 2019 @21:33

Me rezultat 0-1 është mbyllur pjesa e parë e miqësores mes Feronikelit dhe Milanit, miqësore që po zhvillohet në “Fadil…

FERONIKELI - MILAN

Feronikeli vs. Milan, 11-shet startuese

Foto: G.P / TOPSPORTI

10 August, 2019 @20:24

Pak para ndeshjes, janë publikuar 11-shet startuese të Feronikelit dhe Milanit, të cilat sonte përballen mes vete në një ndeshje…

FERONIKELI - MILAN

Skuadrat në ‘nxemje’, stadiumi jo shumë i mbushur

Foto: G.P / TOPSPORTI

10 August, 2019 @20:06

Pak para ndeshjes skuadrat e Feronikelit dhe Milanit kanë filluar ‘nxemjet’. Ndërkohë, momentalisht bie në sy stadiumi jo edhe aq…

NGA KONFERENCA

Baresi e Massaro të befasuar për pritje dhe sulmuesit më të rrezikshëm

Foto: G. P.

10 August, 2019 @14:52

Në konferencën për shtyp para ndeshjes miqësore që Feronikeli do të luaj ndaj Milanit, kanë folur dyshja legjendare e rossonerëve,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga