Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PENALLTIA NË SEKONDAT E FUNDIT - SJELL FITOREN

Mbappe në sekondat e fundit shpëton Parisin!

Mbappe në sekondat e fundit shpëton Parisin!


28 December, 2022 @23:35

PSG ka shënuar fitore, shumë të vështirë ndaj Strasbourgut që po lufton për mbijetesë, derisa është dashur ndihma e Kylian Mbappes për ta nxjerrë ekipin fitues në sekondat e fundit të ndeshjes, në fitoren 2-1 [Marquinhos 14, Mbappe 90+6pen. - Marquinhos ag. 51].

Neymar

Asistuesi i golit të parë, Neymar mori dy kartonë të verdhë brenda dy minutash nga referi, për ta lënë skuadrën me 10 lojtarë mbi 30 minuta para fundit të ndeshjes! E Mbappe me penalltinë e tij krejt në fund, bëri që Parisi të dalë faqebardhë sonte ndaj të rrezikuarve nga Strasbourgu.

 

 


 
Të gjitha lajmet nga Ligue 1