Të gjitha lajmet

MEDIA

Mbrojtësi i Kosovës te Atalanta?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Mbrojtësi i Kosovës te Atalanta?

13 August, 2020 @22:07

Një lajm interesant vjen sonte në lidhje me mbrojtësin e Kosovës, Mërgim Vojvodën.

Sipas gazetarit të Supersport, Arlind Sadiku, Vojvoda ka arritur marrëveshje personale me skuadrën italiane Atalanta dhe ka shumë gjasa që të transferohet aty.

Ka mbetur vetëm që Standard Liege, skuadra e tij, të pajtohet me ofertën e dërguar nga Atalanta dhe Vojvoda ta kompletojë transferimin e tij në Itali.

Ky do të ishte një lajm shumë i mirë për mbrojtësin anësor të Kosovës, i cili tash e sa kohë ka ngritje të vazhdueshme në paraqitjet e tij.

VEDAT MURIQI

Vedat Muriqi te Lazio!

13 August, 2020 @20:12

Skuadra italiane, Lazio, është pranë zyrtarizimit të yllit kosovar, Vedat Muriqit. Fenerbahçe ka pranuar ofertën prej 20 milionë euro…

JUVENTUS

Ronaldo thyen rekordin 80 vjeçar te Juventusi

8 August, 2020 @0:00

Superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka thyer rekordin 80 vjeçar te Juventusi. Duke shënuar sonte dy gola kundër Lyonit, Ronaldo…

JUVENTUS 2-0 SAMPDORIA

Titulli i nëntë radhazi për Juventusin

26 July, 2020 @23:51

Me fitoren 2-0 ndaj Sampdorias sonte, Juventus përfundimisht ka siguruar titullin e kampionit të Italisë, për të nëntin stinor radhazi. …

FLET MINISTRI

Italia mund të nis stinorin e ri me tifozë

24 July, 2020 @16:37

Italia pritet që të lejojë një numër të tifozëve në stadiume duke nisur prej shtatorit, kur edhe do të fillojë…

E FUNDIT

Milan vazhdon me Piolin ‘brilant’

22 July, 2020 @0:27

Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar vazhdimin e kontratës së trajnerit aktual Stefano Pioli edhe për dy vite tjera. …

Të gjitha lajmet nga Serie A