Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOMBËTARJA

Mehmeti, emri i ri te kuqezinjtë

Mehmeti, emri i ri te kuqezinjtë


1 September, 2013 @17:30

Kombëtarja e Shqipërisë duket e gatshme për dy  ndeshjet e radhës që do t’i luajë kundër përfaqësueseve të Sllovenisë dhe të Islandës.

Përzgjedhësi italian, Gianni De Biasi, në listën e tij ka përfshirë 28 futbollistë, ndërsa në sy bie emri i sulmuesit Agon Mehmeti i cili pret debutimin e tij nën fanellën kuqezi.

Në listë vërehet po ashtu mungesa e lojtarëve si Erion Bogdani, Edmond Kapllani, Alban Meha e disa të tjerë, të cilët nuk janë zgjedhur nga De Biasi për shkaqe të ndryshme.

Shqipëria më 6 shtator do të përballet me Slloveninë, ndërsa vetëm katër ditë më vonë kundërshtar do ta ketë përfaqësuesen e Islandës.Lista e De Biasit për ndeshjet kundër Sllovenisë dhe Islandës

Portierë Samir Ujkani Palermo
Etrit Berisha Kalmar
Orges Shehi Skënderbeu
Mbrojtës Admir Teli Qarabag
Lorik Cana Lazio
Andi Lila PAS Giannina
Tefik Osmani Teuta
Renato Arapi Skënderbeu
Elseid Hysaj Empoli
Debatik Curri Goverla
Armend Dallku Vorskla Potlava
Mesfushorë Jurgen Gjasula Litex Lovech
Ergys Kaçe PAOK
Odise Roshi FSV Frankfurt
Migjen Basha Torino
Ansi Agolli Qarabag
Armando Vajushi Litex Lovech
Ervin Bulku Sepahan
Valdet Rama Real Valladolid
Vullnet Basha Sion
Amir Abrashi Grasshopper
Sabien Lilaj Skënderbeu
Emiljano Vila PAS Giannina
Shkelzen Gashi Grasshopper
Sulmues Ahmed Januzi Vorskla Potlava
Edgar Çani Karpi
Hamdi Salihi Jiangsu Sianty
Agon Mehmeti Sporting Olhanense

 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja