Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Menaxheri Shala kryen konferencën, s’lë Challandesin të përgjigjet

Menaxheri Shala kryen konferencën, s’lë Challandesin të përgjigjet

13 October, 2020 @19:28

Menaxheri i përfaqësueses së Kosovës, Bajram Shala, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Greqisë, ka thënë se portieri i Kosovës Arijanet Muric nuk ka thyer asnjë rregull kur është fotografuar me një vajzë në hotel.

Pyetjen e drejtuar nga gazetari Arlind Sadiku drejt selektorit, Shala ka thënë se ai do të përgjigjet, pasi që s’ka të bëj me selektorin kjo.

“Me Muricin nuk ka ndodhur asgjë, janë fjalë të mediave. Është bërë në ambiente të hotelit fotografia, nuk janë të zhveshur, as në shtrat, e as nuk ka pije alkoolike. Ai i është përgjigjur kërkesës së një tifozeje për një fotografi dhe atë me shumë mirësjellje. Aro i është përgjigjur me shumë mirësjellje një fanseje në hotel për të marrë një fotografi. Nuk ka asgjë të turpshme,” ka thënë Shala në konferencën për media.

Kur Sadiku pyeti Shalën a nuk ekziston rreziku prej COVID-19 që të futet një tifoze në hotel, Shala shpërtheu duke thënë se përgjigjen e mori dhe këtu nuk është vendi për diskutim.

Në anën tjetër, pyetja tjetër e Sadikut mbeti pa përgjigje, pasi që sipas Shalës kaluan 30 minuta të rezervuara për konferencë, duke u ngritur nga salla e konferencave në Athinë.

Kujtojmë, Muricit iu publikua një fotografi me një vajzë në hotel në media dhe bëri bujë të madhe.

 

NGA KONFERENCA

Reja: Kemi ardhur të marrim pikë

Foto: FSHF

13 October, 2020 @21:39

Selektori italian i kombëtares shqiptare, Edi Reja, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Lituaninë ka bërë të ditur se…

STERVITJA PARA NDESHJES

Për të thyer akullin

Fotot: FFK

13 October, 2020 @20:01

Kombëtarja e Kosovës sot në mesditë ka arritur në Athinë dhe është akomoduar në hotelin “Radisson Blu Park”, derisa në…

NGA KONFERENCA

Vojvoda lut për mbështetje të ekipit, lojtarët po japin 100%

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 October, 2020 @19:54

Mbrojtësi i Torinos, Mërgim Vojvoda, në konferencën për shtyp para ndeshjes së Kosovës ndaj Greqisë ka thënë se ekipit tash…

NGA KONFERENCA

Challandes i befasuar nga kritikat! Problemet në sulm

13 October, 2020 @19:10

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Greqinë ka deklaruar se është i befusuar me…

NGA KONFERENCA

Duhet t’i fitojmë të dobëtit e grupit

Dimitris Limnios/ Foto: sport24.gr

13 October, 2020 @13:18

Tre pikët e fundit të fituara të Greqisë ndaj Moldavisë dhe ecuria e mbarë nën drejtimin e selektorit holandez, po…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve