Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RIKTHIMI

Mërgim Pefqeli rikthehet te Prishtina

Pamje nga viti 2016, derisa Mërgim Pefqeli luante për Prishtinën

Mërgim Pefqeli rikthehet te Prishtina


30 June, 2022 @20:26

Njëri ndër mesfushorët e dalluar të Superligës, Mërgim Pefqeli, i është rikthyer Prishtinës.

Bardhekaltërit kanë zyrtarizuar marrëveshjen, duke bërë të ditur se kanë nënshkruar kontratë dy-vjeçare me ish-futbollistin e tyre të dëshmuar.

Pefqeli derisa ka qenë pjesë e Prishtinës ka regjistruar 75 paraqitje dhe ka shënuar 12 gola, ndërsa më parë 28-vjeçari ka luajtur edhe me Llapin, Trepçën’89, Trepçën, Hajvalinë, Fushë Kosovën.

Mergim  Pefqeli

Në edicionin e fundit të Superligës, ai mbrojti ngjyrat e Malishevës dhe u shfaq vendimtar në ndeshje të barazhit, duke i siguruar atyre Superligën edhe për një stinor me golat e shënuara ndaj Vushtrrisë.

Ndërkaq si lojtari i rikthyer te Prishtina, ai ka thënë:

“Fakti që jam fëmijë i këtij klubi dhe kontaktet me trajnerin Ismet Munishi, nuk më kanë bërë që të mendoj shumë për rikthimin te skuadra amë. Bartja e fanellës së Prishtinës përveç se është privilegj dhe krenari e madhe, në vete bartë përgjegjësinë e arritjes së rezultateve kulminante, pra trofeve.”

 


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga