Të gjitha lajmet

BRAD GREENBERG

Mësim për lojtarët

Foto: fiba.basketball

Mësim për lojtarët

26 February, 2018 @22:51

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në prononcimin e tij pas ndeshjes Lituania-Kosova ndër të tjera ka thënë se, ky duel ka qenë edhe mësim për lojtarët e Kosovës për të parë se si luhet në një nivel të tillë basketbolli.

“Uroj Lituaninë së pari për fitore. Ndeshja ka qenë mësim për lojtarët tanë. Kjo lojë ka treguar se si duhet të luash nëse dëshiron të fitosh në nivel të tillë ndeshjesh,” ka thënë fillimisht Greenberg.

“Ne po bëjmë hapat e para si ekip, duke qenë në mesin e 32 ekipeve më të mira të kontinentit. Kemi shumë rrugë përpara. Të mos harrojmë, sonte kemi qenë pa dy fundorët më të mirë të ekipit (Dardan Berisha dhe Scott Bamforth v.j.). Me këta dy, në nëntor, ndaj të njejtit ekip, ne në çerekun e tretë kemi qenë vetëm tre pikë prapa Lituanisë. Në anën tjetër, sonte Lituania ka bërë çka ka dashur, ka provuar gjithçka dhe thuajse të gjitha i ka arritur,” kanë qenë fjalët e Greenbergut.

Kosova tash pas katër dueleve të para në Grupin C ka regjistruar katër humbje dhe është e fundit në grup, pas Lituanisë, Polonisë dhe Hungarisë.

Në dy duelet e fundit, Kosova do të luajë si vendase ndaj Hungarisë dhe Polonisë. Më 28 qershor ndaj hungarezëve, ndërsa më 1 korrik ndaj polakëve.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga