Të gjitha lajmet

MESSI & CRISTIANO

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

Messi e Cristiano me donacione milionëshe për luftën ndaj coronavirusit

25 March, 2020 @0:08

Dy superyjet e futbollit botëror, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, i kanë dhuruar nga 1 milionë euro për luftë ndaj coronavirusit.

Sipas spanjolles Mundo Deportivo, argjentiasi i Barcelonës Messi i ka dhënë 1 milionë euro Spitalit kryesor të Barcelonës dhe Qendrës Mjekësore të Argjentinës.

Në anën tjetër, futbollisti i Juventusit portugezi Cristiano Ronaldo dhe agjenti i tij Jorge Mendes i kanë dhënë 1 milionë euro qendrave intenzive në spitalet e Lisbonës dhe Portos.

Veprimet e futbollistëve vinë pasi që polaku i Bayernit Robert Lewandowski i dhuroi 1 milionë euro fondit për luftimin e coronavirusit në Gjermani.

KRYHEN TESTET, DALIN REZULTATET

Tjerët te Juventusi rezultuan negativ në coronavirus

22 March, 2020 @13:39

Sky Sport Italia ka bërë të ditur sot se Juventus ka kryer testimin e të gjithë futbollistëve të ekipit dhe…

ROSSONERI

Milan konfirmon: Babë e bir me coronavirus

21 March, 2020 @20:52

Drejtori i Milanit, Paolo Maldini dhe djali i tij Daniel Maldini janë testuar pozitiv për coronavirus. “Milan konfirmon se…

LA REPUBBLICA

Pritet të ketë data të reja të vazhdimit të kampionatit

21 March, 2020 @20:34

Numri i madh i të vdekurve nga pandemia coronavirus në Itali, ka bërë që krerët e skuadrave të Serie A-së…

I TRETI TE JUVENTUSI

Dybala infektohet me coronavirus

21 March, 2020 @19:43

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është konfirmuar që bashkë me të shoqen e tij të jenë infektuar me coronavirus. …

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës,…

Të gjitha lajmet nga Serie A