Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KF DUKAGJINI

Met Millaku mbyllë sezonin!

Met Millaku mbyllë sezonin!


7 February, 2022 @22:37

Njëri ndër lojtarët e dalluar të Dukagjinit të Klinës, Met Millaku, është detyruar ta mbyllë sezonin 2021/22 për shkak të lëndimit të marrë në përballjen e fundit, në 1/8 e finales së Kupës së Kosovës ndaj Gjilanit.

Mesfushori 24-vjeçar i klinasve ka këputur ligamentin kryqëzor ACL të këmbës dhe do të duhet t’i nënshtrohet operacionit, ka bërë të ditur klubi sot.

Mungesa e tij pritet të jetë gjashtë muaj, deri në shërimin e plotë të lëndimit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga