Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Mikel ndahet nga Trabzoni, shkak coronavirusi

Mikel ndahet nga Trabzoni, shkak coronavirusi

19 March, 2020 @14:53

Ish kapiteni i Nigerisë, John Obi Mikel, është ndarë nga skuadra e tij Trabzonspor me marrëveshje, pasi që ka shprehur brengën lidhur me mundësinë e vazhdimit të Superligës turke, përkundër pandemisë coronavirusit.

Superliga turke është ndër të paktat që tenton të vazhdojë ndeshjet pa shikues për të kryer sezonin.

Mikeli 32 vjeç ka shkruar edhe në rrjete sociale se nuk i pëlqen kjo politikë dhe në fund ai vendosi që të mos marrë pagat e muajve të fundit për të ndërprerë kontratën me ekipin e tij, që është lider i Superligës.

Për më tepër, në Instagram nigeriani ka shkruar:

”...Në këto kohëra çdokush duhet të jetë pranë familjes dhe më të dashurve… Sezoni duhet të ndërprehet derisa bota po kalon kohëra të turbullta…”

CORONAVIRUS

Sioni ndërpren kontratën me Lenjanin

19 March, 2020 @13:40

Sion, skuadër që luan në elitë të futbollit zviceran, për shkak të pandemisë coronavirus ka nisur të marrë masa për…

GALATASARAY 0-0 BESIKTAS

Galatasaray s’shfrytëzon mundësinë për t’iu afruar kryesuesve

Foto: Galatasaray/fb

15 March, 2020 @19:03

Skuadra e Galatasarayit përkundër rasteve të shumta që kishte në pjesë të dytë të ndeshjes, nuk ka arritur të tund…

FEHERVAR 1-1 DIOSGYORI

Florent Hasani 90min Diosgyori nxjerr barazim në fund

14 March, 2020 @21:20

Skuadra e Florent Hasanit, Diosgyori, ka arritur që të nxjerrë barazim në minutën e fundit të ndeshjes, për të marrë…

KONYASPOR 1-0 FENERBAHÇE

As me dy lojtarë më shumë, Feneri i Muriqit s’arrin të fitojë

Foto: Konyaspor/fb

14 March, 2020 @20:02

Fenerbahçe pas një performance të dobët, nuk ka arritur të shfrytëzojë as epërsinë numerike në fushë ndaj skuadrës që po…

AKHMAT GROZNY 2-3 DINAMO MOSKA

Roshi shënon, Berisha disa minuta - por Akhmat s’fiton

Foto: Akhmat/tw

14 March, 2020 @18:17

Skudra nga Grozni i Rusisë, Akhmat, ku luajnë dyshja Odise Roshi dhe Bernard Berisha, ka regjistruar humbjen e radhës në…

Të gjitha lajmet nga International