Të gjitha lajmet

MEMPHIS DEPAY

Milan drejt Depayit

Milan drejt Depayit

6 May, 2020 @23:08

Para pak minutash Tuttomercatoweb ka bërë të ditur se Milan po përgatit ofertë për sulmuesin e Olympique Lyonit, Memphis Depay.

Sipas portalit në fjalë, rossonerët do të tentojnë të arrijnë një marrëveshje me çmim të zbritur për shkak të pandemisë që nuk e kalon 20 milionë euroshin.

Kësaj do t’i shtohet edhe një përqindje e mirë e shitjes së radhës së holandezit 26 vjeç.

Kontrata e Depayit me Lyonin përfundon në verë të vitit 2021 dhe renovimi i tij me ekipin aktual duket pak i besueshëm pasi që ekipi francez nuk ka arritur të sigurojë daljen në Evropë 2020/21.

Depay ka dalë nga akademia e PSV Eindhovenit, ka qenë në Manchester United në 2015, ndërsa iu shit Lyonit në 2017.

Deri para lëndimit të tij ai kishte stinor të jashtëzakonshëm duke shënuar 14 gola në 18 ndeshje shto këtu edhe pesë gola në Champions League nga 5 ndeshje të zhvilluara.

JUVENTUS

Shërohet Dybala

Foto: Juventus.com

6 May, 2020 @19:36

Pasi që iu paraqit dy herë coronavirus, më në fund duket që argjentinasi i Juventusit Paulo Dybala është shëruar. …

EKIPET E ELITËS ITALIANE

Disa fillojnë, disa hezitojnë

Foto: UCSassuolo/fb

6 May, 2020 @19:14

Pjesa e madhe e ekipeve të Serie A ka filluar stërvitjet indviduale këto ditë, ndërsa Milan ende është duke pritur…

GULFSTREAM G200

Cristiano Ronaldo dhe aeroplani i tij luksoz

6 May, 2020 @18:29

Superylli portugez i futbollit, Cristiano Ronaldo, ditë më parë arriti në Torino për tu karantinuar para se të nis stërvitjet…

BIANCONERI

Ramsey i pari, Juventus nis stërvitjet individuale

Foto: Tuttosport

6 May, 2020 @0:19

Uellsiani Aaron Ramsey ka qenë i pari në stërvitjet e Juventusit sot, ndërsa pas tij kanë ardhë edhe disa lojtarë…

CRISTIANO RONALDO

Superylli ateron në Torino

Foto: Tuttosport

5 May, 2020 @0:10

Para një ore e gjysëm, saktë në orën 22:30 të datës 4 maj ka ateruar në Torino me aeroplanin e…

Të gjitha lajmet nga Serie A