Të gjitha lajmet

KOMBINIMI I SULMUESVE

Milan me ofertë për Jovicin e Realit

Milan me ofertë për Jovicin e Realit

2 May, 2020 @16:21

Skuadra e Milanit është duke ofruar 35 milionë euro plus bonuse shtesë për të siguruar shërbimet e sulmuesit serb të Real Madridit Luka Jovic, shkruan Foot Italia sot.

Qëllimi i rossonerëve është që të ri-bashkojë sulmin Luka Jovic - Ante Rebic, që kanë funksionuar bashkë shumë mirë te Eintracht Frankfurt.

Jovic 22 vjeç kaloi në verën e vitit 2019 te Real Madridi për 60 milionë euro, por ai asnjëherë nuk arriti të bind trajnerin Zinedine Zidane dhe t’i ndihmojë sadopak Karim Benzemasë, duke qenë në fushë për afro 400 minuta në La Liga dhe duke shënuar vetëm 2 gola.

Në anën tjetër Milan mendon që me ri-bashkimin e dy sulmuesve, mund të shtojnë shumë numrin e golave të shënuara.

Kroati Rebic 26 vjeç është te Milan si huazim dy vjeçar, ndërsa rossonerët janë në negociata me Eintrachtin për ta blerë plotësisht kartonin e lojtarit, derisa Andre Silva i rossonerëve do të mbeste në Bundesligë.

RIKTHIMI

SPAL i Etrit Berishës nuk del në stërvitje

2 May, 2020 @1:32

Skuadra e SPAL-it ku mbron portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, ka marrë vendim që të mos dalë në stërvitje…

METODA E KALKULIMIT

Me sistemin e Ligue 1, Milan do të mbetet pa gara evropiane

30 April, 2020 @23:58

Pasi që sot u vendos për kampionin e Ligue 1 dhe skuadrat që do të dalin në gara evropiane…

VENDOSET

Serie A me 20, jo me 22 ekipe në 2020/21

30 April, 2020 @23:46

Sot është mbajtur mbledhja e Unionit të Futbollit italian, ku morrën pjesë thuajse të gjitha shoqatat e involvuara në futboll.…

LUFTË ITALIANE NË IRAN

Stramaccioni më afër se De Biasi

29 April, 2020 @14:35

Ish trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, raportohet të jetë shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me Federatën iraniane të futbollit për…

CRISTIANO RONALDO

Kurdo që arrin te Juve, e pret karantinimi

29 April, 2020 @13:36

Super ylli portugez i futbollit dhe lojtari i Juventusit, Cristiano Ronaldo, pritet që këto ditë të arrijë në Torino, për…

Të gjitha lajmet nga Serie A