Të gjitha lajmet

SPAL 2-2 MILAN

Milan nxjerr pikë në fund ndaj të parafundit

Foto: ACMilan/tw

Milan nxjerr pikë në fund ndaj të parafundit

1 July, 2020 @23:54

Një harkim i sekondave të fundit të zëvendësuesit belg te Milani, Alexis Saelemaekers që u devijua nga Francesco Vicari dhe u fut në portë, ka qenë gol që ka shpëtuar rossonerët nga humbja e sontme prej ekipit të parafundit në klasifikim të Serie A-së, SPAL.

Milan me zëvendësuesit ka arritur që rezultatin prej 2-0 ta bëj 2-2 [Valoti 13, Floccari 30 - Leao 79, Vicari 90ag] në fund, derisa tërë pjesën e dytë ka luajtur me një lojtar më shumë në fushë, pasi që Marco D’Alessandro i SPAL-it mori karton të kuq në fund të pjesës së parë të ndeshjes.

Pika e fituar sonte, e ngrit Milanin mbi Veronën dhe e afron në dy pikë te Napoli që është i gjashti në klasifikim. Ndërsa SPAL me lojën e treguar, përkundër pozitës, mund të shpresojë ende në mbijetesë.

Serie A

VERONA 3-2 PARMA

Rrahmani 90min. Verona fiton, vazhdon garën për EuropaLigë

Foto: Verona/tw

1 July, 2020 @23:46

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, ka qenë për 90min në fushë për ekipin e tij, Verona , sonte,…

INTER 6-0 BRESCIA

Inter me gjashtëshe Brescias për të ndjekur Lazion

Fotot: Inter/tw

1 July, 2020 @22:19

Inter vazhdon me formë të mirë në futbollin post-pandemik, derisa ka shënuar sonte fitoren e tretë në katër ndeshje, duke…

GENOA 1-3 JUVENTUS

Cristiano e Dybala s’ndalen, Juventus rikthen diferencën

Foto: Juventus/tw

1 July, 2020 @0:03

Përkundër se pjesa e parë kaloi pa gola të shënuar, me të nisur pjesa e dytë Juventus tregoi fuqinë dhe…

BOLOGNA 0-2 JUVENTUS

Juve ngrit epërsinë në krye

22 June, 2020 @23:09

Pas fitores së regjistruar sonte ndaj Bolognës si mysafire 0-2 [Cristiano 23p, Dybala 36] Juventus ka ngritur epërsinë në krye…

LECCE 1-4 MILAN

Milan rifillon kampionatin me fitore

Foto: ACMilan/tw

22 June, 2020 @21:48

Pas humbjes në Kupë, Milan është rikthyer në kampionat me fitore, duke e mposhtur lehtë Leccen që po lufton për…

Të gjitha lajmet nga Serie A