Të gjitha lajmet

MILANELLO

Milan thërret futbollistët e huaj të kthehen

Milan thërret futbollistët e huaj të kthehen

17 April, 2020 @22:58

Klubi i Milanit i ka ftuar të gjithë futbollistët e saj të huaj që të kthehen në klub, për stërvitjet që pritet të nisin në fillim të muajit të ardhshëm.

Foot Italia ka bërë të ditur se 4 maji tashmë po duket shumë afër, ndërsa raportet e mediave italiane thonë se rossonerët i kanë shkruar lojtarëve që s’janë afër.

Zlatan Ibrahimovic, Rafael Leao, Hakan Çalhanoglu, Simon Kjaer, Asmir Begovic, Lucas Paqueta, Ante Rebic, Franck Kessie, Rade Krunic, Samu Castillejo, Ismael Bennacer dhe Theo Hernandez - janë lojtarët që pritet t’i përgjigjen ftesës së klubit, shkruan më tej njoftimi.

I vetmi futbollist që s’banon në Itali dhe që ka qëndruar në Milano ka qenë Mateo Musacchio.

Por, të gjithë emrat që janë në dyshim për datën e kthimit duhet të përgjigjen shpejtë, pasi që ata duhet qëndruar 14 ditë në izolim para se të nisin stërvitjen.

Deri më 4 maj, kur parashihet të nisin stërvitjet, prej datës 17 prill kanë mbetur edhe 16 ditë.

TUTTOSPORT

Zgjatet marrëveshja Buffon - Juventus

17 April, 2020 @12:39

Shtrëngimi i duarve do të duhet të pres, mirëpo sipas Tuttosportit portieri legjendar Gianluigi Buffon dhe kreu i Juventusit Andrea…

MEDIA TALK

Krejt në test, pastaj stërvitje dhe të nis liga

13 April, 2020 @13:02

Federata e Futbollit të Italisë (FIGC) shpreson që të gjithë futbollistët të testohen në fillim të muajit maj, pastaj të…

MEDIASET

Deri në janar 2021 pa publik në stadiume

12 April, 2020 @14:40

Derisa pritet që Serie A italiane të ri-fillojë në fund të muajit maj, mediat e atjeshme raportojnë se nuk do…

LETRA E MINISTRIT

Sporti në Itali të përgatitet për datën 4 maj

10 April, 2020 @21:53

Pas deklarimit të kryeministrit italian Giuseppe Conte sonte se masat e karantinës në Itali do të vazhdojnë deri më 3…

LA GAZZETTA

Galliani: Sezoni i ardhshëm përgjatë gjithë vitit 2021

10 April, 2020 @16:34

Shefi ekzekutiv i klubit italian Monza, Adriano Galliani, në një bsiedë me media ka propozuar që stinori 2020/21 të luhet…

Të gjitha lajmet nga Serie A