Të gjitha lajmet

E FUNDIT

Milan vazhdon me Piolin ‘brilant’

Milan vazhdon me Piolin ‘brilant’

22 July, 2020 @0:27

Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar vazhdimin e kontratës së trajnerit aktual Stefano Pioli edhe për dy vite tjera.

Kështu, italiani 54-vjeçar do të jetë në krye të shtabit teknik të rossonerëve deri më qershor 2022, ka bërë të ditur para pak çastesh faqja zyrtare e klubit, acmilan.com.

“Stefano erdhi në klub në tetor të vitit 2019, fillimisht me marrëveshje deri në fund të këtij stinori, dhe pas menaxhimit briliant të pjesës së izolimit gjatë pandemisë si dhe ndikimit pozitiv të vazhdueshëm pas rifillimit të stinorit, atij i vazhdohet kontrata edhe për dy vite tjera,” ka bërë të ditur ndër të tjera komunikata e rossonerëve.

SASSUOLO 1-2 MILAN

Ibra çon Milanin në pozitën e pestë

Foto: ACMilan/tw

21 July, 2020 @23:45

Sulmuesi me përvojë, Zlatan Ibrahimovic, ka shënuar çift-golësh sot për ekipin e tij Milan, për t’ia sjellë fitoren ndaj Sassuolos…

JUVENTUS 2-1 LAZIO

Cristiano afron Juven te titulli dhe barazohet me Immobilen në krye

Foto: juventus/tw

20 July, 2020 @23:48

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola me të filluar pjesa e dytë, për t’ia trasuar rrugën Juventusit drejt titullit të…

INTER 3-1 TORINO

Inter ngritet në vend të dytë me fitore

Foto: Inter/tw

14 July, 2020 @0:08

Pas një loje jo të mirë në pjesë të parë të ndeshjes dhe disavantazhit pas 45 minutave të para, Inter…

VERONA 2-2 INTER

Rrahmani asiston, Verona ndal Interin

10 July, 2020 @0:02

Ndeshja e dytë me radhë pa fitore për Interin, ndërsa kësaj radhe i ndalë Verona e Amir Rrahmanit, që asistoi…

VALON BERISHA NË LIGUE 1

Reims zyrtarizon Valon Berishën si përforcim të ri të skuadrës

Foto: Stade de Reims Official

9 July, 2020 @23:22

Futbolliti i deritashëm i Lazios, që në pjesën e dytë të stinorit 2019/20 luajti për Fortunën në Bundesligë, Valon Berisha,…

Të gjitha lajmet nga Serie A