Të gjitha lajmet

DREJT EKIPIT TË RI

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri

Milik para testeve mjekësore te ekipi i ri


21 January, 2021 @11:41

Njëri ndër sulmuesit e dalluar polak, Arkadiusz Milik, që është pjesë e ekipit italian Napoli, po udhëton sot drejt Marseilles në Francë, ashtu që të kompletojë testet mjekësore para nënshkrimit me ekipin e tij të ri, Olympique Marseille.

Sky Sport Italia ka bërë të ditur se marrëveshja që dukej e pamunudur në fillim për shkak të kërkesave të mëdha të napolitanëve, është shumë afër zgjidhjes dhe Milik pritet të bëhet anëtar i ri i marsejezëve duke u huazuar deri në fund të këtij stinori dhe pastaj të aktivizohet opcioni i blerjes.

Sipas raporteve, Marseille do të paguajë 9 milionë euro për të marrë lojtarin, pastaj do të shtojë edhe 3 milionë euro tjera me bonuse si dhe do t’i jep Napolit 20% të fitimit nga shitja potenciale e lojtarit.

Milik 26-vjeçar nuk po gjen vend në ekipin e parë të Napolit, që po drejtohet nga Gennaro Gattuso, ndërsa po kërkon minuta në këmbë, ashtu që të sigurojë ftesën për Poloninë për EURO 2020 që zhvillohet këtë verë.


COPPA ITALIA: ATALANTA 3-2 LAZIO + VIDEO

Gjimshiti eliminon Muriqin nga Kupa e Italisë, të dy shënojnë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Gjimshiti eliminon Muriqin nga Kupa e Italisë, të dy shënojnë

27/01/21 @ 21:47

SERIA A

Conte: Eriksen do të qëndrojë te Interi

Serie A

Conte: Eriksen do të qëndrojë te Interi

27/01/21 @ 19:42

COPPA ITALIA

Goli i Vedat Muriqit ndaj Atalantas (VIDEO)

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Goli i Vedat Muriqit ndaj Atalantas (VIDEO)

27/01/21 @ 19:18

COPPA ITALIA

Çerekfinalja e Coppa Italia, Vedat Muriqi startues

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Çerekfinalja e Coppa Italia, Vedat Muriqi startues

27/01/21 @ 17:02

ANDALUZIA

Sevilla prezanton Papu Gomezin

Serie A/La Liga/Transfere

Sevilla prezanton Papu Gomezin

27/01/21 @ 00:42

LAZIO

Musacchio bashkëlojtar i ri i Muriqit

Serie A

Musacchio bashkëlojtar i ri i Muriqit

26/01/21 @ 23:19

COPPA ITALIA

Eriksen eliminon Milanin nga Kupa

Serie A

Eriksen eliminon Milanin nga Kupa

26/01/21 @ 22:52

JUVENTUS

Alex Sandro shërohet nga COVID-19

Serie A

Alex Sandro shërohet nga COVID-19

26/01/21 @ 21:02

SERIA A

Roma po bëhet me super trajner?

Serie A

Roma po bëhet me super trajner?

26/01/21 @ 19:37

SERIA A

Conte dënohet nga Komisioni Disiplinor

Serie A

Conte dënohet nga Komisioni Disiplinor

26/01/21 @ 18:37


Të gjitha lajmet nga Serie A