Të gjitha lajmet

3 SKUADRA DEKLAROHEN

Milot Rashica negativ në coronavirus

Milot Rashica negativ në coronavirus

2 May, 2020 @22:11

Tre skuadra të Bundesligës kanë bërë të ditura zyrtarisht se nuk kanë asnjë të infektuar nga coronavirusi sot.

Eintracht Frankfurt, Bayer Leverkusen dhe Werder Bremen janë skuadrat që kanë qartësuar se nuk kanë asnjë futbollist dhe person nga stafi të infektuar.

Rrjedhimit, edhe reprezentuesi i Kosovës Milot Rashica, që është lojtari më i dalluar te Werderi - ka dalë negativ.

Derisa Bundesliga po shikon rikthimin e ndeshjeve në mes të këtij muaji, Werderi i Rashicës do të ketë punë të madhe për të bërë, ashtu që të shpëtojë stinorin, pasi që është në rrezik prej rënies nga elita.

bundesliga

MEDIA TALK

2W - kombinimi i ri Liverpoolit

24 April, 2020 @18:21

Mediat angleze sot kanë nxjerrë spekulime të reja sa i përket opcioneve të transferimeve për liderin e Premier Ligës, Liverpool.…

MEDIA TALK

Bild: Nëse Werderi bie, çmimi i Rashicës bie

22 April, 2020 @14:10

Njëri ndër futbollistët më të dalluar të përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica, është duke u kërkuar nga disa…

BAVARIA

Bayern zyrtarizon kanadezin deri më 2025

SShot: https://fcbayern.com/us

21 April, 2020 @20:16

Futbollisti i talentuar 19 vjeç, kanadezi Alphonso Davies, zyrtarisht ka nënshkruar kontratë të re me Bayern Munchenin deri në qershor…

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

MEDIA TALK

Bundesliga vazhdon më 9 maj

20 April, 2020 @23:01

Edhe nëntë xhiro kanë mbetur në Bundesligë për të përfunduar stinori, ndërsa sot politikanët atje kanë sugjeruar që futbolli mund…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga