Të gjitha lajmet

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

Moise Kean te rivali i përbetuar

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter.

Sipas Corriere dello Sportit, ekipet kanë mbajtur takim lidhur me opsionin e ndërrimit të Mauro Icardit me Moise Keanin.

Në ndërkohë, Juventus është duke punuar që t’ia vazhdojë kontratën Keanit 19 vjeç, ndërsa në anën tjetër thuhet që bianconerët si ndërrim do të kërkojnë Icardin dhe Milan Skriniarin.

Kean ka shënuar 7 gola në 14 paraqitje për Juventusin këtë stinor, duke shënuar edhe 2 gola për reprezentacionin paralelisht.

Cds

GENNARO GATTUSO

Koha për largim

30 April, 2019 @12:59

Katër xhirot e fundit, janë katër mundësitë e fundit për ish mesfushorin tash trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso. A…

ATALANTA - UDINESE

Atalanta në Ligë të Kampionëve?!

Foto: Atalanta/fb

29 April, 2019 @23:09

Atalanta e Gian Piero Gasperinit është vetëm katër xhiro larg senzacionit! Me fitoren e sontme ndaj Udineses, që ende s’ka…

COPPA ITALIA 1/2: ATALANTA - FIORENTINA

Xhimshiti e Berisha në finale të Kupës

Foto: Atalanta/fb

25 April, 2019 @22:57

Atalanta ka arritur të përmbys epërsinë e hershme të Fiorentinës 0-1 për të fituar ndeshjen 2-1 dhe për të siguruar…

COPPA ITALIA 1/2: MILAN-LAZIO

Lazio i Strakoshës eliminon Milanin

Foto: Lazio/fb

24 April, 2019 @23:16

Lazio është finaliste e Kupës së Italisë për herë të tretë në pesë vitet e fundit.  Pas duelit të…

JUVENTUS - FIORENTINA

Juve thyen rekordin evropian të titujve radhazi

Foto: Juventus/fb

20 April, 2019 @19:59

Juventus me fitoren e sotme ndaj Fiorentinës, që erdhi përmes një autogoli të shënuar nga German Pezzella, në fitoren 2-1,…

Të gjitha lajmet nga Serie A