Të gjitha lajmet

RUSSIA 2018

Moti ndërpret Shqipërinë

Moti ndërpret Shqipërinë

5 September, 2016 @22:52

Shqipëria
Maqedonia
Shqipëria 1 : 1 Maqedonia

Në stadiumin ‘Loro Boriçi’ ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe ish-Republikës Jugosllave të Maqedonisë është ndërprerë në minutën e 77të për shkak të motit të ligë.

Pas golit të Armando Sadikut të shënuar në minutën e nëntë, rezultati ishte barazuar me fillimin e pjesës së dytë kur shënoi Aliovski në minutën e 51të.
Ndeshja nuk do të vazhdoj sonte.

TABELA AKTUALEBARAZ

Kosova e nis me një pikë

5 September, 2016 @22:38

Kosova pas një loje të shkëlqyeshme ka arritur të siguroj rezultat të barabartë kundër Finlandës në Turku. Ndeshja është mbyllur…

SHQIPËRIA-MAQEDONIA

Kuqezinjtë në stadium

borozani/ D.S

5 September, 2016 @20:29

Borozani gjendet në Shkodër,derisa lojtarët kuqezi kanë dalë në stadium, ndërsa në stadium nuk ka vend të lirë. ORARI…

SHQIPËRIA-MAQEDONIA

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Maqedonia

5 September, 2016 @20:16

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe të Maqedonisë. SHQIPËRIA: Etrit Berisha, Elseid Hysaj, Berat Xhimshiti, Ansi Agolli, Armando…

FINLANDA

Formacionet zyrtare: Finlanda - Kosova

5 September, 2016 @20:05

Sapo janë bërë publike formacionet zyrtare Finlandës dhe të Kosovës. KOSOVA: Samir Ujkani, Fanol Perdedaj, Alban Pnishi, Enis Alushi, Milot…

FINLANDA-KOSOVA

Atmosfera para ndeshjes

borozani/ G.P

5 September, 2016 @19:45

Atmosfera para stadiumit Veritas. Fotot shikoni në galeri. ORARI DHE TABELAT

FINLANDA-KOSOVA

Borozani në Turku

borozani/ G.P

5 September, 2016 @19:27

Borozani.com gjendet në Turku të Finlandës, për ta përcjellë ndeshjen historike të Kosovës, fotot shikoni në galeri. ORARI DHE…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018