Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA-MAQEDONIA

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Maqedonia

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Maqedonia

5 September, 2016 @20:16

Janë bërë publike formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe të Maqedonisë.

SHQIPËRIA: Etrit Berisha, Elseid Hysaj, Berat Xhimshiti, Ansi Agolli, Armando Sadiku, Shkëlzen Gashi, Burim Kukeli, Taulant Xhaka, Mërgim Mavraj, Jahmir Hyka, Amir Abrashi.

Ndeshja fillon nga ora 21:45.

FINLANDA

Formacionet zyrtare: Finlanda - Kosova

5 September, 2016 @20:05

Sapo janë bërë publike formacionet zyrtare Finlandës dhe të Kosovës. KOSOVA: Samir Ujkani, Fanol Perdedaj, Alban Pnishi, Enis Alushi, Milot…

FINLANDA-KOSOVA

Atmosfera para ndeshjes

borozani/ G.P

5 September, 2016 @19:45

Atmosfera para stadiumit Veritas. Fotot shikoni në galeri. ORARI DHE TABELAT

FINLANDA-KOSOVA

Borozani në Turku

borozani/ G.P

5 September, 2016 @19:27

Borozani.com gjendet në Turku të Finlandës, për ta përcjellë ndeshjen historike të Kosovës, fotot shikoni në galeri. ORARI DHE…

KUALIFIKIME

Allardyce e fillon me fitore

Foto: Sky Sports

4 September, 2016 @20:32

Në ndeshjen e parë nën drejtimin e trajnerit Sam Allardyce, Anglia e ka mposhtur Sllovakinë në takimin e parë eliminator…

KOLUMNE

Kapiteni!

Foto: FSHF

4 September, 2016 @15:42

Njerëz të mëdhenj lënë gjurmë të pashlyeshme. Ata udhëheqin kauza të mëdha që reflektojnë mbi madhështinë e tyre, kauza që…

KOLUMNE

Sa e madhe është Kosova?!

Para ndeshjes Kosova - Ishujt Faroe/ Foto: FFK

4 September, 2016 @15:22

Mbi 10 mijë kilometër katror, mirëpo tash me demarkacion, Mitrovicë, e të tjera, shifra e saktë është e kontestueshme! Kjo…

FIFA

Edhe Rashica e Rrahmani marrin leje

4 September, 2016 @12:54

Numri i futbollistëve që po presin leje nga FIFA për të luajtur për Kosovën, është zvogëluar në katër. Pas Enis…

DAILY MAIL

Kosova del nga shkretëtira sportive

4 September, 2016 @12:09

E përditshmja Daily Mail, ka shkruar një artikull në lidhur me ndeshjen e parë historike të Kosovës dhe si ishte…

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki i shqetësuar për fatin e 6 lojtarëve

BOROZANI/ Lis Dorambari

3 September, 2016 @22:26

Gjashtë futbollistë të ftuar në përfaqësuesen e Kosovës ende nuk e dijnë nëse do të kenë të drejtë loje në…

TRANSFER

Dy brazilianë te Trepça ‘89

3 September, 2016 @20:01

Skuadra e Trepçës ‘89 sot ka zyrtarizuar dy përforcimet e reja të skuadrës, të cilët vijnë nga Brazili. Vago Avgusto…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018