Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Mposht Vëllaznimin, Ferizaji në 1/8 e finales

Foto: KF Vëllaznimi

Mposht Vëllaznimin, Ferizaji në 1/8 e finales

28 November, 2019 @14:27

Edhe pse shorti kishte vendosur që ndeshja mes Vëllaznimit dhe Ferizajit të luhej në Gjakovë, në pamundësi për t’i paguar zyrtarët e ndeshjes për shkak të krizës financiare te skuadra gjakovare, ndeshja mes skuadrave në fjalë u luajt në Ferizaj.

E kjo ndeshje u mbyll me fitoren e skuadrës ferizajase, e cila takimin e sotëm arriti ta fitojë me rezultat 2-4.

SKEMA E KUPËS

Samir Sahiti dhe Muhamed Berisha ishin golashënuesit e gjakovarëve sot, derisa Ferizajin në 1/8 e finales e dërguan golat e Karahodës (2), Bardhit dhe Livorekës.

ORARI I NDESHJEVE NË CIKLIN E TRETË

Cila skuadër ka orarin më të favorshëm?!

Foto: KFFlamurtari/fb

9 March, 2020 @23:27

Përkundër humbjes në xhiron e XXII Ballkani ka përfunduar ciklin e dytë të ndeshjeve të Superligës si lider. Ekipi…

DUKAGJINI 1-3 DRENICA

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi

9 March, 2020 @16:44

Drenica ka marrë edhe fitoren e dytë radhazi në Superligë për të arritur 30 pikëshin në Superligë dhe stabilizimin edhe…

FERONIKELI 2-0 VUSHTRRIA

Tovërlani debuton me fitore

9 March, 2020 @16:23

Në ndeshjen e parë të tij zyrtare pas rikthimit në stolin e Feronikelit, Afrim Tovërlani ka debutuar me fitore. …

FLAMURTARI 2-1 BALLKANI

Flamurtari shkakton humbjen e parë të Ballkanit pas 1 dhjetorit

9 March, 2020 @16:06

Flamurtari ka arritur të dalë triumfues nga dueli i nxehtë i zhvilluar sot në Prishtinë, ku përballë kanë pasur liderin…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

9 March, 2020 @13:57

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe Drenicës. DUKAGJINI: Muhaxhiri, Shala, Basriu, Doshlaku, Marmullaku, Dushi, Grabanica, Gojani, Merlaku, Elezaj, Arifaj. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga