Të gjitha lajmet

WEST HAM 3-2 CHELSEA

Mposhtet Chelsea, nuk arrin pozitën e tretë

Foto: premierleague.com

Mposhtet Chelsea, nuk arrin pozitën e tretë

1 July, 2020 @23:15

Rast ideal për të dalë në pozitën e tretë të tabelës së Premier Ligës ka pasur Chelsea sonte.

Por ekipi i Frank Lampardit nuk i ka bërë ballë West Ham Unitedit që ka kërkuar me çdo kusht fitoren për të dalë nga zona e rënies së Premier Ligës.

TABELA AKTUALE

West Ham United ka shënuar fitore 3-2 [Soucek 45, Antonio 51, Yarmolenko 89 - Willian 45p, 72] ndaj Chelseat sonte, ndërsa ekipi nga Stamford Bridge tashmë rrezikon edhe pozitën e katërt pasi që Manchester United e Wolves janë në pritje të gabimit të radhës për të kërcyer në pozitën që dërgon në Champions League.

ARSENAL - NORWICH

Xhaka mes golashënuesve, Arsenali bindshëm ndaj Norwichit

FOTO / Arsenal

1 July, 2020 @21:07

Fitorja në FA Cup në fundjavë duket se i ka bërë mirë Arsenalit. Në ndeshjen e parë në shtëpi pas…

FA CUP QUARTERS

Pas vazhdimeve ndaj Norwichit me 10 lojtarë, arrin gj’finalen

Foto: ManUtd/tw

27 June, 2020 @21:49

Është dashur që të intervenojë në sulm qendërmbrojtësi i ekipit Harry Maguire, për t’ia siguruar Manchester Unitedit gjysmfinalen e Kupës…

PREMIER LEAGUE

Pritjes i vie fundi, Liverpooli kampion i Anglisë!

25 June, 2020 @23:59

Pritjes i erdhi fundi! Pas 30 viteve pritje, Liverpooli më në fund ka arritur të shpallet kampion i Anglisë! Skuadra…

MANCHESTER UNITED 3-0 SHEFFIELD UNITED

Hat-tricku i parë i Martialit afron Unitedin te Chelsea

Foto: premierleague.com

24 June, 2020 @21:00

Kanë kaluar shumë kohë derisa u prit për të parë një ndeshje të bindshme dhe bukur të Manchester Unitedit -…

THE GUNNERS

“Ai i ndihmon çdokujt”, Luiz vazhdon me Arsenalin

Foto: premierleague.com

24 June, 2020 @10:46

Mbrojtësi brazilian i Arsenalit, David Luiz, ka vazhduar kontratën edhe për një vjet e ekipin e tij. Mbrojtësit Pablo…

Të gjitha lajmet nga Premier League