Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GOLI

Muriqi i dha epërsinë Mallorcës në barazim!

Muriqi i dha epërsinë Mallorcës në barazim!


28 October, 2022 @22:21

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi i ka dhënë nismë të mbarë pjesës së dytë të ndeshjes për ekipin e tij Mallorca, derisa ka shënuar që në fillim të 45-minutëshit të dytë për epërsinë e ishullorëve.

Në fund, ndeshja ka përfunduar 1-1, pas një goli befasues të Espanyolit, kur tentim krosimi befasoi portierin e majorkenëve për barazim!


 
Të gjitha lajmet nga La Liga