Të gjitha lajmet

RITESTOHET

Muriqi nesër përsëri në teste mjekësore te Lazio

Muriqi nesër përsëri në teste mjekësore te Lazio

29 September, 2020 @23:53

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi që u zyrtarizua te Lazio javë më parë është kthyer sonte në Romë.

Ai qëndroi në vetizolim për gati dy javë në Stamboll, ku kishte dalë pozitiv në COVID-19.

Përkundër se kreu testet mjekësore para zyrtarizimit të tij tre javë më parë, për shkak të lëndimit që kishte dhe COVID-19 nesër do të hyjë përsëri në teste mjekësore te klubi, ka bërë të ditur lazionews24 sonte.

Muriqi që pritet të nis shpejt stërvitjet me Lazion, nëse gjithçka shkon në rregull në teste mjekësore, është ende në dyshim nëse do të jetë i gatshëm për tu paraqitur me Kosovën në përballjen më të rëndësishme të vendit, në gjysmëfinale të PlayOffit për EURO 2020 ndaj Maqedonisë Veriore më 8 tetor 2020.

CORONAVIRUS

11 lojtarë dhe 3 anëtarë tjerë të klubit - pozitiv në COVID-19

Paolo Ghiglione duke krosuar për Genoan, para Elseid Hysajt të Napolit/ Foto: Genoa/fb

29 September, 2020 @0:58

Genoa ka 11 lojtarë pozitiv në COVID-19 dhe 3 anëtarë tjerë të stafit të klubit gjithashtu pozitiv. Mediat italiane…

INTER 4-3 FIORENTINA

Zëvendësuesit asistojnë në rikthimin e madh

26 September, 2020 @22:49

Inter ka shënuar fitore në hapje të stinorit të Serie A-së në një përballje gjigande ndaj Fiorentinës, ku fundi i…

CAGLIARI 0-2 LAZIO

Lazio fiton, Strakosha me portë të paprekur

26 September, 2020 @20:53

Lazioja ka nisur stinorin e ri të Serie A-së me fitore, duke e mposhtur Cagliarin si mysafir për të marrë…

TORINO 2-4 ATALANTA

Mërgim Vojvoda fillon me asist te Torinoja

26 September, 2020 @17:30

Përkundër se ekipi i tij e nisi me humbje stinorin, duke pasur parasysh se përball kishin Atalantën e fortë, Mërgim…

MILAN

Ibrahimovic pozitiv në COVID-19

24 September, 2020 @15:53

Sulmuesi suedez i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, është testuar për COVID-19 dhe rezultati i ka dalë pozitiv. Milani ka konfirmuar në…

Të gjitha lajmet nga Serie A